Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Turkálók legálisan árulnak...

Turkálók legálisan árulnak replikákat?

Figyelt kérdés
Ugyebár replikával kereskedni illegális, vagyis eladni biztos. Viszont rengeteg replika van a turkálókban is, nagyon sokszor egyértelműen hamisítvány mégis legálisan értékesíthetik, erre nem terjed ki jogszabály?

2021. dec. 5. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont rengeteg replika van a turkálókban is, nagyon sokszor egyértelműen hamisítvány"


A replika és a hamisítvány két külön dolog. Egy replika nem lehet hamisítvány is egyben.

2021. dec. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Valamiért divat lett manapság a hamisítvány ruhákra a "replika" szót használni. Gondolom kevésbé hangzik szarabbul. A nem hivatalos forrásból származó márkát másoló termék az nem replika, hanem hamisítvány.
2021. dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

"A nem hivatalos forrásból származó márkát másoló termék az nem replika, hanem hamisítvány."


Ez nem feltétlen így van. A replika attól replika és nem hamisítvány, hogy az eladó/forgalmazó közli, hogy nem eredeti.


Szóval: Kínai gyárban lemásolnak egy nike cipőt. Ha ezt én úgy hirdetem meg a jófogáson hogy eredeti nike cipő, akkor hamisítványt árulok. Ha úgy hirdetem meg hogy kínai nike koppintás cipő, akkor replikát árulok. Pedig fizikailag pont ugyanazt a cipőt adom el mindkét esetben.

2021. dec. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2-es kommentelo. Kulfoldon is van a replica + conterfeit szo de mindenki a replica-t hasznalja, ruhaknal legalabbis biztos. De akkor hogy egyertelmusitsem a kerdesem, hamisitott ruhat ami ugy nez ki mint az eredeti es annak a logojanak a felhasznalasaval keszult.
2021. dec. 5. 18:16
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
A turkálónak nem az a lényege, hogy márkás holmit vegyél, hanem az, hogy olcsón. Ezt szerintem a kutya se nézi. sokszor nem is ruhaként érkeznek az országba. A gazdaságnak van egy szociális vetülete, ahol nem illik csesztetni a résztvevőket, mert szükség van rájuk. Turkálásból max a hádának van érdemleges pénze.
2021. dec. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!