Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki külföldöre ment életvitels...

Aki külföldöre ment életvitelszerűen élni/dolgozni az gyakorlatilag itthon megbukott?

Figyelt kérdés

Kijelenthető hogy ezek az emberek Magyarországon megbuktak. Nem voltak képesek versenyben maradni?


F/30


2021. dec. 6. 14:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az ország bukott meg a munkaerejükért való versenyben.
2021. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem veled igen komoly bajok vannak logika terén.

Ennek alapján ha valaki munkhelyet vált több fizetés/jobb pozició érdekében, az is megbukott, mert nem az elözö helyen maradt "versenyben", hanem keresett jobbat.

2021. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2: Na de országon belül is lehet más munkahelyre menni. Aki mégis kimegy idegenbe, idegennek, megbukott itthon nem?
2021. dec. 6. 14:17
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

En pl. azert megyek, mert nagyjabol kimaxoltam a fizut, amit a szakmamban az en tapasztalatommal el lehet erni itthon.

7 szamjegyu nettoval nem erzem ugy, hogy nem voltam kepes versenyben maradni, csak tobb ertelmet latom megduplazni vagy megtriplazni ezt a 7 szamjegyu nettot, mint par szazezer forintert valtogatni meg itthon.

2021. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

NEM. A munkahelyek buktak meg, mert nincs megfelelö minöség, ami az illetönek megfelelne.

Ha pl. MO-on gépészmérnökként kapok havi 500.000 Ft-ot, külföldön meg ugyanolyan beosztásban keresek 5000 Eurot (1.850.000 Ft-nak megfelel), akkor az nem az én hibám, hanem a mo-i lehetöségeké.

Emellett ha MO-on ebben a munkakörben folyamatosan tárgyi feltételek hiányoznak a megfelelö munkavégzéshez, külföldön meg minden a legjobb szinten van, az szintén nem az én hibám.


Persze, ha szerinted megéri MO-on éhbérért doglozni lehetetlen körülmények közt, CSAK hazafiasságból vagy nem tudom, milyen idióta okkból, az a te dolgod, csak nagyon ostoba hozzáállás.

2021. dec. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"7 szamjegyu nettoval nem erzem ugy, hogy nem voltam kepes versenyben maradni, csak tobb ertelmet latom megduplazni vagy megtriplazni ezt a 7 szamjegyu nettot, mint par szazezer forintert valtogatni meg itthon."

ű

Azért a sok kitántorgó vendégmunkásunk nem éppen ez a kategória..itthon is kuliztak, nem volt jól fizető munkájuk, stb.


Bebuktak.

2021. dec. 6. 14:25
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem, rosszul értelmezed, az első válaszoló írja jól.
2021. dec. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtál kitántorgó vendégmunkást a kérdésben. Most akkor csak rájuk vonatkozik a kérdés?
2021. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"Ha pl. MO-on gépészmérnökként kapok havi 500.000 Ft-ot, külföldön meg ugyanolyan beosztásban keresek 5000 Eurot (1.850.000 Ft-nak megfelel), "


Ja, aztán fizetheted a kinti többszörös árakat. Ja, az aldiban a parizer hasonló áron van.


De ülj be zabálni, vedelni, szórakozni, csináltass autót, fogat, bármit...


És rájössz hogy semmivel se vagy gazdagabb mint otthon...

2021. dec. 6. 14:31
 10/18 A kérdező kommentje:
8: Miért, szerinted te nem az vagy ha kimész MÉRNÖK ÚR? Vendégmunkás.
2021. dec. 6. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!