Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Alkalmazottak: Ha megnyernétek...

Alkalmazottak: Ha megnyernétek a Lottón a főnyereményt, legalább 100 millió Ft-ot, dolgoznátok tovább a jelenlegi munkahelyeteken alkalmazottként?

Figyelt kérdés

2021. dec. 7. 00:54
A kérdező szavazást indított:
Igen, szeretem, amit csinálok, ha sok pénzem is lenne, akkor sem mondanék le róla, vezető típusú személyiség ugyanakkor nem vagyok.
Alkalmazottként biztos nem dolgoznék tovább (főleg kötött munkarendben), mindenképp vállalkozásba kezdenék. (Akár pályát is váltva.)
Nem, főleg több száz millió felett biztos nem dolgoznék tovább. Azért dolgozunk, hogy éljünk, nem fordítva.
35 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. dec. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
3 millió elég volt ahhoz, hogy ne legyek alkalmazott többé. Ebből 1.5 volt az enyém, másfél az üzlettársamé. Ennyi választ el a győzelemtől téged is. Többet érsz, ha félreteszel és lépsz, mintha a lottóra vársz.
2021. dec. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem hiszem, de ésszel osztanám be, 100 milla ilyen inflációval semmi....
2021. dec. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Sztem, 100 millio magyon nem eleg a boldogsaghoz foleg ha 5 fos csaladrol beszelunk. Egy atlagosnal jobb 10 szazalekos befektetessel es 5 szazalekos inflacioval szamolva evi 5 millios keretet nyujt. Ado utan ez 4.2, az havi 400 nettot se jelent. Egyedul persze ennyi boven eleg lenne, de ez melle nagyon kellene dolgozni... Szerintem a fordulopont olyan 200M befektetés + 50M ingatlan kornyeken lenne de ott is 15-20 sazalekos eves hozam kellene. Persze ez is megoldhato S&p500 stb de nagyon okosan kene kezelni
2021. dec. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%

100 millió nem nagy pénz.


Főleg az ilyen "nyertem 100 milliót soha többet nem dolgozok" felfogású embereknek. Gyorsan seggére vernek, elköltik minden hülyeségre, aztán majd leégve mennek vissza a régi munkahelyükre.

2021. dec. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%
Igen dolgoznék, mivel 100 millió a mai világban nem nagy pénz. Építenénk egy házat, arra berendezéssel együtt elmenne 50 millió, vennénk egy kocsit az is 8 misi, mondjuk 2ből utazunk, a maradékot befektetnénk vagy vennénk még egy lakást is. Ha feletti összeg, mondjuk 200 milló esetén elgondolkodnék a saját vállalkozáson is.
2021. dec. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
56%

Dolgoznék tovább. Egyrészt szeretem a melómat és nem szakadok meg, másrészt nagyon feltűnő volna, ha hirtelen nem dolgoznék és mindenki rám szállna.

Mondjuk szép csendben elkezdenék építeni egy vállalkozást, ami majd a későbbiekben a fő munkahelyem lesz.

Az tuti, hogy akármennyit nyernék, nem kezdeném el lógatni a lábam. 100 millió amúgy nem olyan sok, vesz belőle az ember egy normális házat, több, mint a fele el is ment. Egy vállalkozás beindításához viszont több, mint elég és abból egy életre meg tud élni az ember, ha jól csinálja.

2021. dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
Egy ideig, mondjuk még 1-2 évig. Ennyi idő szerintem elég, hogy megalapozzam vele, hogy ne legyek munkára szorulva.
2021. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem annyira szeretem a melómat, de jól fizet, szóval dolgoznék tovább. 100 millió az nagyjából 10 évnyi bérem.

Nem mondom hogy nem nagy összeg ez, de tegyük mellé az ingatlanárakat. Budapesten egy takaros, nem túl nagy panelért, jó helyen is elkérik ennek az összegnek a felét.

Egy felújítást nem igénylő, nem luxus, de szép családi ház - még csak nem is Budapesten - is kerülhet közel ennyibe.

Egy jobban felszerelt Skoda Octavia is bőven 10 millió fölött van, egy valamire való BMW meg mondjuk karcolgatja a 20 milliót.


Ahhoz hogy tényleg csapot-papot ott hagyjak és pár évig boldog semmittevésben éljek, legalább 500 millió forint kellene (de inkább milliárd fölött). Ha ezt be tudom úgy fektetni, hogy az inflációt legalább behozzák a kamatok, akkor mai értéken havi 1 milliós költéssel ennek az összegnek kb. 40 év alatt fenekére verhetne az ember. És havi 1 millió - főleg családdal - nem is egy elképesztően nagy összeg.

2021. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%

"egy valamire való BMW meg mondjuk karcolgatja a 20 milliót."

Ha 20 millám lenne egy kocsira akkor se juta soha eszembe a BMW, se a "bunkó hármas" többi tagja (Audi, Merci). Vennék inkább egy Teslát.

2021. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!