Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aliexpress - ha sérüéten...

Aliexpress - ha sérüéten érkezik az áru, garantált h visszafizetik? vagy mégse?

Figyelt kérdés

olvasgatom a szabályzatot is, de nem egyértelmű a megfogalmazás.


nekem egy karácsonyi ledsor érkezett tápkábel nélkül, + ki van szakadva az egész főkábel, azaz használhatatlan az 50m-es ledfény.

az eladó pedig nem akarja visszafizetni.

eddig Ebayen egyértelmű volt h ilyen esetben refund van, de Alexpressen meg nem akarja az eladó visszaadni a pénzt, és még én fizessem a visszaküldést.

mindig videózom a kibontást, tehát a "damaged, defective" nem kérdés, mert bizonyítható.


Annyit olvasok csak h itt nincs is fellebbezési lehetőség meg semmi hasonló.

Valaki képben van az Alin, mi történik ilyenkor? mert egyáltalán nem igazodok ki rajta, csak ez így durva.



2021. dec. 8. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Open dispute.
2021. dec. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aliexpressen első körben nyitsz egy dispute-ot és az eladóval próbálsz megegyezni. Bemutatod a bizonyítékokat stb, aztán ha az eladóval nem tudsz megegyezni claimeled és akkor az aliexpress dönt a bemutatott bizonyítékok fényében. Ha feltöltöd a kicsomagolásról készült videót amiben egyértelműen látszik minden akkor nyert ügyed van kvázi.
2021. dec. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, az eladóval próbáltam, de közölte h küldjem vissza az én költségemen. hiába töltöttem fel minden fotót, videót.

az ali customer support pedig nem tesz semmit, áll minden egy helyben, de első válaszként kb ugyanezt mondták.


tudod esetleg a szabályzatot linkelni, ahol ez van leírva, h ilyen esetben nyert ügyem van? mert én elolvastam most az egészet, de nem egyértelmű.

2021. dec. 9. 07:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre nincs szabályzat de egyértelmű ügyekben mindig a vevő javára dönt az ali. A dispute-nak van egy ideje aminek le kell telni és ha nem egyeztek meg addig akkor jön képbe az Ali és dönt. Most fejből nem tudom mennyi idő de kiírja a dispute-nál ha megnyitod. Az a lényeg, hogy ne fogadd el amit az eladó felkínál. Írd le hogy ez így használhatatlan szemét és kéred vissza a pénzed.
2021. dec. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké kösz, remélem, akkor így lesz.
2021. dec. 9. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!