Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen futár hozza az ebayről...

Milyen futár hozza az ebayről rendelt csomagomat?

Figyelt kérdés

Rendeltem az ebayen ekresztül kínából egy csomagot. Egyetlen lehetőség volt a szállításra: Shipping Service: Economy SpeedPAK from Greater China


Jön sms vagy email, hogy összekészítettek nekem csomagot? GLS hozza? MPL? DHL?


Azt nem szeretném, hogy aznap reggel jöjjön az sms, hogy "ma" szállítják ki a csomagomat, mert nekem dolgozni kell menni, nem tudok bármikor ugrani. Az lenne jó, ha jönne email ELŐRE, amiben tájékoztatnak, hogy lesz egy várható csomagom.


2021. dec. 11. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Hehe… magyar posta, max az értesítőt kapod meg aztán mehetsz a postára

De előtte kapsz értesítést a vámkezelésről

2021. dec. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Hahahha

Királyi posta, jó eséllyel a csomagot ki sem fogják hozni csak bedobnak egy értesítőt.

2021. dec. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1: vámot már fizettem amikor utaltam a pénzt az ebaynek. nem fogok mégegyszer.


volt már, hogy a postával kifizettettem a csomag értékének a 2szeresét, mert nem hozták ki csak értesítővel jött egy bringás futár. Azóta ilyen nem fordult elő. ;) jókor voltam jó helyen és elcsíptem ahogy csak papírozik a csaj.

2021. dec. 12. 12:29
 4/10 anonim ***** válasza:
1, de attól még vámkezelési díjat ki fogják számlázni ill. nyilatkozat minimum kell
2021. dec. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4: max nem fizetem be, mutatva a papírt, hogy kifizettem.

1 item

US $15.79


Shipping

US $20.00


VAT*

US $9.66


ez mind ki lett fizetve. Utólag meg nehogy már mindent a nyakamba varrjanak :D

2021. dec. 12. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem a vámot/áfát, csak a vámkezelési díjat
2021. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy a VAT az se nem vám se nem vámkezelési díj - hanem ÁFA...
2021. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6: előre. most már nem fizetek semmit, ebaynek kötelessége előre felszámolni mindent. Még jó, hogy a futárnak az ebédjét nem kell fizetnem. Ha bármit is ki akarnak velem fizettetni a számlám felmutatása utána akkor kifezettetem velük a csomagot, mert nem szóltak előre. Ez nem így működik.
2021. dec. 12. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:

De, ez pont így működik. Ebay ék csak az áfát kell felszamolnia, a magyar hatóság egyéb dijait és a vámot nem. Ha ez nem tetszik lehet itthon vásárolni.

Akár mennyire pattogsz neked senki nem fog semmit kifizetni azért, mert nem ismered a szabályokat.

2021. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 grafno ***** válasza:
Attól mert papirozik attól mitől fizetne a posta 2x arat valamiért amiért nem történt meg?
2021. dec. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!