Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adjak borravalót a futárnak?...

Adjak borravalót a futárnak? Alig van pénzem, az a 200 forint is számít... bunkóság nem adni? Vagy mindig szokás adni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 12. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem adok. Kap fizetést.
2021. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Online fizetek, így nincs is lehetőség rá. Sőt többnyire nem is találkozom a futárral
2021. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
ha számít az a pénz neked, akkor ne adj neki jattot. szépen megköszönöd és kész.
2021. dec. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Nekem se adnak azert hogy a munkam elvegzem....
2021. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Utoljára két éve adtam borravalót amikor részegen piát rendeltünk az éjszaka közepén és a szakadó esőbe hozta a futár robogóval. Szerencsétlen elesett, a diszpécser hívott, hogy késni fog, majd beesett begipszelt lábbal. Na neki nem sajnáltuk.



Viszont ha alig van pénzed és az a 200 forint is sokat számít akkor miért nem főzöl magadra töredékéből?

2021. dec. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Én ha megtehetem adok, sajnos a fizetésükbe belekalkulálják, hogy biztos kapnak valamennyit. Természetesen nem kötelező és ha nincs rá kapacitásod, akkor nem baj ha nem adsz :)
2021. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező.
2021. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ha adsz, az jófejség, de a másik oldalról ne legyen elvárás, hiszen ez nem kötelező!

Nem érzem bunkóságnak.

2021. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Meglepően jól keresnek a futárok, így azaz érv, hogy "Bele van kalkulálva a fizetésükbe" nem állja meg a helyét.


Nyáron egyetem mellett futárkodtam és konkrétan jobb órabért kaptam, mint amit majd Mérnökinformatikus képzés elvégzésével fogok kapni az első 1 évben. Pedig ez a legnagyobb fizetést ígérő szak.

(Átlag 2750 forint nettó / óra volt a bérem FoodPandánál)


Abban az esetben érdemes borravalót adni ha valami olyasmit tesz a futár, ami nem lenne dolga, de ez szerintem minden foglalkozásra igaz.

Pl.: Ha a bolti eladó elmegy felváltatni a 20 ezrest, mert csak azzal tudsz kifizetni egy 300 forintos csokit, akkor neki járna, de egy futárnak nem, mert szimplán elvégzi a munkáját.

2022. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Bunkosag nem adni es el is varjak hogy adsz. Inkabb ne is rendelj.

En soha nem rendeltem kajat hazhoz mert a kiszallitas aran meg a borravalo osszegen megvan a deszert is akar. Betelefonalok vagy online megrendelem es elmegyek erte. Bar azt is hallottam hogy akkor is elvarjak a borravalot ha elvitelre kered a kajat.

2022. jan. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!