Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adjak borravalót a futárnak?...

Adjak borravalót a futárnak? Alig van pénzem, az a 200 forint is számít... bunkóság nem adni? Vagy mindig szokás adni?

Figyelt kérdés
2021. dec. 12. 12:47
1 2
 11/11 Clairvoyant válasza:

Ne adj neki. Ez nem bunkóság, csak sajnos a rosszul fizetett futárok ezt rendszeresen félreértelmezik. (amúgy ha jó helyen futárkodik, és rendesen végzi a dolgát, az alap fizetése magasabb, mint az enyém, könyvelőként...)


1) Nem én vagyok a munkaadó, nem az én dolgom, hogy rendes bért kapjon. Ha nem érzi megfelelőnek a bért, biztosan talál máshol is állást (abban az esetben, ha a kedves futár úgy érzi, ezért a vevő a hibás, szintén javasolt az azonnali munkahely váltás, alkalmatlanság miatt).

Ha minden elégedetlenkedő futár lép, akkor a) a cégvezető rájön, hogy kénytelen rendes bért adni, vagy b) nem vállal olyan melót, amihez futár kell, mert nem tud. Szintén a munkaadó dolga, hogy megfelelő árat kalkuláljon. Ha a pizza rentábilisan 1000 forintért adható el futár nélkül, a futár bérével kalkulálva pedig 1300-ért, akkor ne árulja 1100-ért, arra számítva, hogy majd én kipótolom a jattal. Amíg az ember enged a rossz beidegződéseknek, addig nem lesz változás a megfelelő irányba, és amíg a futárok egy hangos kisebbsége ezt nem érti meg, addig meg is érdemlik a helyzetüket.


A tisztességes kiszállítás és bizonyos normák betartása egyébként munkaköri leírásban szereplő elvárás, nem jattfüggő. Amennyiben a futár ennek nem tesz eleget jatt nélkül, nyugodtan lehet jelezni a munkáltatójának. Egyik cégvezető sem tart meg olyan embert, aki miatt esélyes, hogy több vásárlót veszít.

2022. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!