Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a minimálbér...

Alla Bársony kérdése:

Mi a különbség a minimálbér és a bérminimum között? Ha jól értem a minimálbér 200 lesz a bérminimum meg 260. Azt nem értem hogy van olyan eset amikor valaki a minimálbért kapja? Olyan eset amikor kötelező neki a bérminimumot adni?

Figyelt kérdés
Azt nem értem hogy mi szükség erre a két fogalomra miért nem elég egy fogalom?
2021. dec. 16. 06:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bérminimum min. középfokú végzettséggel rendelkezőknek adandó (ha a munkához is előírás és a dolgozónak is megvan)
2021. dec. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Papir kell az egyikhez, a masikhoz meg meg erettsegi se
2021. dec. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kettő nem ugyanaz. Nem szinonimák.

A magyar jogban a minimálbér az a legkisebb összeg, amelyet a munkaadó kötelezően, legálisan fizetni köteles a munkavállalónak. Semmiképpen nem lehet kevesebb. Persze teljes foglalkoztatásra vonatkozik. Aki mondjuk csak hétvégeken ül be kasszába, vagy csak napi 4 órát dolgozik, annak arányosan kisebb adható.

A bérminimum meg mint előttem már leírták, képzettséghez kötött. Persze hiába kétdiplomás professzor valaki, a kukáskocsin nem kapja meg. De ha a képzettsége szükséges a munka ellátásához, akkor a garantált bérminimumot kötelező fizetni neki.

2021. dec. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És akkor ez a 260000 kötelező minimum egy szakközépiskolásnak és egyetemi professzornak is egyaránt? (Ha kell és hozzá a végzettség termeszetetesen így értem a kérdést, azt nem értem hogy akkor nincsenek további lépcsők?)
2021. dec. 16. 07:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A bérminimum min. középfokú végzettséggel rendelkezőknek adandó


Nem.

A garantált bérminimum a legalább középfokú iskolai végzettséget vagy középfokú szakképesítést igénylő munkakörben adandó. Nem mindegy,

2021. dec. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy 5-ös írja: a szakképzettséget igénylő MUNKAKÖR határozza meg, hogy valaki garantált bérminimumot kap - természetesen csak akkor, ha a képzettsége is megvan hozzá.
2021. dec. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Példával, ha elmész takarítani, és annyi az elvárás, hogy tudj írni-olvasni, az minimálbér. Ha asztalosnak mész és kérik, hogy legyen hozzá megfelelő végzettséged, akkor kötelező a bárminimumot megadni.
2021. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy meg hetkoznapibb pelda.. Raktarban dolgozol es targoncat is kell hasznalnod. A targonca hasznalatahoz vizsga es targoncakezeloi jogsi kell. Ha a ceg elvarja hogy hasznald es raktaros legyel, ne csak anyagmozgato, akkor kotelessege a bermininimumot fizetni. Es persze nem is foglalkoztathat olyat akinek nincs targoncas papirja ha elvarja a targonca használatat.
2021. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja hogy akkor három is van, minimálbér, bérminimum, és garantált bérminimum?

És aki az általános iskolát sem fejezte be annak a minimálbért se kell adni?

2021. dec. 18. 07:11
 10/10 anonim ***** válasza:

2 van: minimálbér és garantált bérminimum.

Meg a közmunkás bér, ami jóval alacsonyabb a fenti kettőnél - de ez teljesen "más tészta".

2021. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!