Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dhl-nél van vám és áfa?...

Dhl-nél van vám és áfa? Angliából rendelnék 25 ezer forint értékben. Ugyaninnét rendeltem már postával ott 300 ft fizettem de 3 hónapot késett a csomag. Itt magasabb árakra kell számítani?

Figyelt kérdés

Angliából rendelnék 25 ezer forint értékben.

Ugyaninnét rendeltem már postával ott 300 ft fizettem de 3 hónapot késett a csomag. Itt magasabb árakra kell számítani?

Ha igen kb mennyire jönne ki? Úgy tudom vám csak 35 ezer felett van, de lehet rosszul tudom.



2021. dec. 16. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Július óta nincs mar az afamentes x eur.
2021. dec. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2021. dec. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De a postánál mégse kellett se áfát se vámot fizetni, csak kezelési költséget.
2021. dec. 16. 21:42
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgyhogy elsősorban olyan érdekelne akinek esetleg dhl hozta az eu kívüli csomagját, mivel egyszer kérnek áfát egyszer nem.
2021. dec. 16. 21:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyilván azért mert már a kereskedőnek befizeted az áfát. Már aliexpress is felszámolja az áfát automatikusan, a postasnak már csak a költséget fizeted. Ez nincs másképpen DHL esetében sem.
2021. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A weboldalon 1,70 font adót is kell befizetnem bár ennek nem tudom van-e köze a dologhoz.

Köszönöm az utolsónak a választ!

2021. dec. 17. 10:44
 7/9 Palvin. 23 válasza:

Most rendeltem amcsiból, sajnos DHL hozza...

Ha olyan helyről rendelsz, ami nem vállalja a vám kezelést és az áfa kezelést, akkor itthon fogják kezelni. Elméletileg a rendelésed végén ezt látod is.

Na most a DHL-nél ez majdnem 6ezerbe kerül. Plusz az áfa, plusz a vám, ha bele csúszik az összeg a meghatározott kategóriába, és nem tudod kiküszöbölni, mert pénzt kérnek azért is, hogy oda adjak a papírokat...

A Magyar Postánál viszont van egy olyan opció,ha csak áfá-t kell fizess, hogy te az e-vám oldalon ezt lerendezed és nem kerül plusz költségbe.

Ha jól tudom 150euro végösszeg, ahonnan már vámot kell fizetni.

Ez így nagy vonalakba, de lehet ezt meg bonyolítani.

2021. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lehet megérné akkor kivárni a 3 hónapot mint fizetni plusz 10-20 ezer forintot.

Az előző csomagomnál a postánál vagy 10-szer beszéltem az ügyfélszolgálattal mire az egyik hölgy végre segített is. Rendszerhibára hivatkozva nem szállították ki.

2021. dec. 17. 12:00
 9/9 anonim válasza:

1-es válaszoló: még jó, hogy Anglia nem EU tag...


Vámügyek tekintetében az Egyesült Királyságot mostantól úgy kezelik, mint bármely más nem uniós országot. Többek között a vámeljárások és -alakiságok is alkalmazandók az Egyesült Királyság és az Unió közötti kereskedelem során.

2021. dec. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!