Megéri bányászni?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok ezen a téren viszont van egy előnyöm ami miatt alap szintén de belekezdenék, mégpedig az hogy egy bizonyos szintig ingyen van az áramom :)


Arany áron bérlek egy szobát Angliában és kb egy 4 videokártyás riget el tudnék futattni probléma nélkül.


Mivel tényleg kezdő vagyok így nekem csak egy megközelítőleges szám is elég lenne hogy mennyit is tudnék keresni ha lenne 4db rtx 2080 - 3080 as kártyám így hogy nincs villanyköltség?


2021. dec. 17. 16:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
hogy csináljátok ingyen az áramot?
2021. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

angliában élek és majdnem 500fontot fizetek egy kis szobáért ami kb egy munkásszáló .


Radiátorok nem müködnek viznyomás nincs de ez annyira nem ritkaság itt.


Amikor hideg van és sokszor van nagyon hideg akkor folyamatosan megy ez az elektromos hőlégbefúvó ami zabálja az áramot és mind a 10 szobába ez megy .


Na most én fogom és összerakok egy riget a sarokba és szépen elfutatom ezen az erővel mert senki 1 mukkot sem fog szolni érte.


Amit fizetek abban minden számla beletartozik, az más kérdés hogy picit zajosabb lesz a szobám de ha termeli a pénzt akkor nagyon nem érdekel ígyis 7/6 napot dolgozok reggeltöl estig

2021. dec. 21. 13:54
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire biztonságos az a munkásszálló (nehogy "lábakat növesszen és elszaladjon" egy több ezer angol fontot érő rig).

Ha fűteni akarsz vele, akkor jó sok kártyát kell vásárolnod (ha egy átlagos hősugárzó teljesítményével akarsz vetekedni, akkor az kb. 2000W, ennyi hőtermelésnek össze kell jönnie a rigből ha a hősugárzó kiváltása is cél).


Függ még attól is, amiről még mindig nagyon sokan megfeledkeznek, hogy változások jönnek. Ez azt jelenti, hogy az a legnagyobb kriptó amit most a legtöbben bányásznak (a Bitcoin után), az Ethereum már belátható időn belül (a tervek szerint már jövőre) áttér letéti biztosításra.

A többi kriptót utána is megéri majd bányászni, de várhatóan elég rövid ideig, mert akik addig Ethereumot bányásztak, mind rámozdulnak majd ezekre az altcoinokra, ezért az azokból várható profit nagyon le fog csökkenni (mert kicsi kriptók, ha sokan kezdik el azokat bányászni, keveset fognak hozni).

Sokan eladják majd a videokártyáikat, ami lenyomja a kártyák árait. Az is nyomás alá helyezi majd a hardverárakat, hogy 2022-ben jön az új GPU generáció.

0 áramdíjjal rossz esetben is hozni fog a bányászat a konyhára, de a hardverköltséget neked is meg kell fizetned, hiába ingyen van az áram. Ki kell termelnie a rignek az árát, el kel érned azt a pontot, ahol legalább a rig nullszaldós lesz. Ez most kb. 1 év, vagy valamivel több. Ha bekövetkezik az a váltás amit írtam és jönnek az új generációs GPU-k, akkor sokkal alacsonyabb áron tudod eladni a hardvereidet. Igaz, ha eladod majd a kártyákat, akkor hamarabb kijöhetsz nullszaldóval, de még így is legalább fél évvel számolnék.

Jelenleg az is problémát jelenthet, hogy ha tönkremegy valamelyik kártya, akkor egyhamar nem kapsz cserekártyát.

Ne mondom, hogy megéri vagy nem éri meg, hanem kalkulálj a fent említett változókkal.

2021. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!