Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 20 évesekre milyen arányban...

20 évesekre milyen arányban jellemző ez az életszínvonal?

Figyelt kérdés

Nem felvágni szeretnék, egyrészt ez kevés ahhoz, másrészt pedig nem szeretek felvágni. Környezetemben élő velem egykorú fiatalokon azt látom, hogy nincs jövőképük, csak zűllenek, szórják a pénzt mintha nem lenne holnap. Nekem 20 évesen van kicsit több mint 1 millió ft megtakarításom, egy 4-es Golfom és ennyi. Többeknél meg szüleik autóját látom, vagy még csak jogsi sincs. És SEMMIT nem toltak alám, szüleim nem is támogattak anyagilag semmiben.

Tényleg ez jellemző a korosztályomra, vagy csak én mozgok rossz közegben?


2021. dec. 23. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Egy ertelmesebb 20 eves meg egyetemre jar.
2021. dec. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És egyetem mellett nem lehet dolgozni? 🤨
2021. dec. 23. 13:39
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Bőven volt már akkor 1 millióm, de mivel egyetemre jártam, így munkám se volt allando, így nem is pazaroltam el a pénzt autóra. Jogsim már 17 évesen megvolt nő létemre, ahogy a korosztályom nagy részének. Autót csak 25 évesen vettem. Abszolút le.szarom, hogy másnak van-e vagy a szülei autóját vezeti-e, nyilván ők nem használják, minek vagizzon egy lepukkanz golffal valaki?
2021. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, azért is írtam oda hogy nincs mire felvágjak mert nem vagyok büszke rá, csak erre volt éppen akkor keretem mikor autót vettem
2021. dec. 23. 13:42
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Az auto maga a pazarlás.


Én 20 evesen egyetemre jartam, es utaztam a penzembol, hogy vilagot lassak, ismerkedjek. 22 evesen céget alapitottam stb.


Pont azert csinaltam ezeket, hogy 30 evesen ne párszázezres fizum legyen. Ez a befektetés, nem a kupac pénz.

2021. dec. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
7%
20 évesen semmi pénzem nem volt. A suli mellett tanfolyamokat végeztem a pénzemből. Az autó meg pénzkidobás ennyi idősen.
2021. dec. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Nekem sem volt 20 évesen egy forintom se. Dolgoztam egyetem mellett több helyen is, de mivel alám tényleg semmit nem toltak anyámék, ezért amit kerestem, el is ment albérletre, rezsire, kajára.


Jogsim 26, autóm 27 évesen lett, akkorra tudtam kigazdálkodni az árát (nemhogy jogsit, egy rántotthúsos szendvicset se kaptam anyáméktól 18 éves korom után). Onnantól kezdtem szabad szemmel is látható összegeket keresni.


Akkor most én felelőtlen 20 éves voltam? Nem gondolnám.

2021. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

A 20 évesek többsége nem pénzügyileg tudatos. Vagy teljes mértékben eltartott, vagy diákmunkával keres annyit, amit fel is él. Azzal a pénzzel, amihez hozzájutnak, csak rövidtávú céljaik vannak.


Leginkább az a mentalitás, hogy majd csak az a pénz fog számítani, amit diplomázás után keresnek majd. Emiatt nem is foglalkoznak hosszabb távú megtakarítással 22-23 éves korukig, amikor már tényleg ott a láthatáron az egyetem/főiskola vége. Annak a pénznek általában csak annyi a célja, hogy miután végeztek legyen egy kis mozgásterük szükség esetén munkamiatt költözni.

2021. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem minimum minden negyedik rendelkezik ennyivel.

Én pont 20 vagyok, van kb 15 millió forintnyi vagyonom, ebből 1,5 a kocsim.

Ja és egyetemre járok.

2021. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt a 15 milliót mondjuk nem tudom elképzelni hogy 20 évesen iskola mellett önerőből érted el, de ha tévedek akkor gratulálok hozzá.
2021. dec. 24. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!