Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szociális segély mellett...

Szociális segély mellett kaphatok családi potlékot ha esti gimibe járok? 19lány

Figyelt kérdés
2010. szept. 8. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy a családi pótlék csak akkor jár ha a diák nappali tagozatos..Vagyis esti és levelezőn tagozatos diákoknak nem jár..
2010. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Az én lányom is esti gimibe jár és JÁR UTÁNA a családipótlék!!!

Be kell küldeni a M.Á.K.-ba az iskolalátogatási igazolást (ezt az iskola tölti ki) és ezzel jogosult vagy a további folyamatos családipótlékra.


Csak annyi a hátrány, hogy mióta nem nappalira jár, azóta kötelező utána fizetni az "Önkéntes egészségügyi hozzájárulás"-t (4590 Ft/hó)...

Ezt az APEH-nál kell intézni, előbb be kell jelentkezni, utána ha regisztrációs számot kaptál, akkor fizetni kell az összeget havonta, hogy jogosult legyél az orvosi ellátásra.

2010. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Ja, a szociális segélyt azt nem tudom, ilyet soha nem igényeltem és soha nem is kaptunk, de szerintem az független a családi pótléktól...


Szerintem hívd fel a Magyar Államkincstár telefonos ügyfélszolgálatát és kérdezd meg, mi a teendő, ott pontos információt kaphatsz!

2010. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
a váci úton van az árpád-híd tövénél,ma volt ott teltház volt eljöttem,estisek kapnak függetlenül a segély mellett,eü járulékot meg nem fizetek duplán mert legálisan dolgozok,szal 2szer ne már.....
2010. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

19:47-nek


Ja, akinek van munkahelye, annak nem kell külön önkéntes eü-járulékot fizetnie...


De aki CSAK AZ ESTIBE jár (vannak ilyenek is) azoknak jó tudni, hogy kötelező fizetniük ezt az önkéntes járulékot, mert könnyen bajba kerülhetnek...


Amúgy az iskolalátogatási igazolást postán is be lehet küldeni a M.Á.K-ba, miért kellene sorba állni vele???...

2010. szept. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mert az igénylőlapot ki kell tölteni
2010. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!