Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Belevágnátok saját ház vásárlá...

Belevágnátok saját ház vásárlásba az alábbi háttérrel?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a jelenlegi (anyukám haza) felújítása miatt most csak 1.2 millió megtakarításom van + lejárt mellé a 4 éves Fundamentám.

A fizetésem az kb 350 (néha több, néha kicsivel kevesebb)

Fenttartok egy autót, kajára sokat költök, mert fél éve elkezdtem edzeni jelenleg még edzőt is fizetek ami havi -20

Nyikvan ha muszáj lenne ez lemondhato lenne.


A kérdésem az, hogy 350bol ha pl lejon egy max 60-70 (ennél többet nem akarok) törlesztő, akkor a maradékból azaz 280ezerből el lehet eldegelni? Mik a tapasztalatok? Sajnos ötletem sincs mennyi lehet a fix havi, vagy éves kiadás pl villany, gáz, szemét stb..


2022. jan. 12. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Házban vagy lakásban gondolkodsz? A rezsiköltséget, biztosítást nagyjából be tudod lőni, ha megkérdezed anyudat, az lejön a 280-ból. Edzőre fizetni amúgy teljesen felesleges már fél év után (szerintem), már meg kellett, hogy tanulsz az alapokat, hogy elboldogulj egyedül is. Ha nem sikerült még, akkor az edző is inkompetens. Lényeg a lényeg, 350-ből azért meg lehet élni bőven.
2022. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
többség bruttó 260e-ből él.. nem pedig nettó 280ból.
2022. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
helyileg merre? mert pesten talan tudsz venni egy kartondobozt, szabolcsba meg egy elfogadhato kertes hazat, de kozel nem tokeleteset. ha kb 10 ev futamidoben gondolkodsz.
2022. jan. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Havi 70 torleszto?

1.2 onero?


Szamolj...

2022. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Ezzel nem kapsz hitelt, és nem véletlenül. 1.2m önerő az semmi, 30%-ot kérnek a bankok.
2022. jan. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván pontosan ki kell számolnod mindent számítva minden eshetőségre, én rosszabb paraméterekkel fogtam bele és nem bántam meg, sikerült.
2022. jan. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hol akarsz venni, milyen árkategóriában? Nem mindegy.

Nyilván ha vidéken élsz ahol 8-10 millióért is van ház, ott reálisabb.

Nem 1.2 millió önereje van, az a kp, ott a 4 éves lejárt Funda is, tehát akkor 2.5 millió között van neki.

És ha magad vagy kalkuláld bele hogy lehetsz beteg stb, jó e úgy is majd fizetni.

Nincs párod?

2022. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szívem szerint kertesházat vennék. Felénk már 6-8 millió körül van kádárkocka, amibe be lehet költözni. Van barátnőm, de ő még egyetemista.
2022. jan. 14. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!