Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért állnak inkább az albérle...

Miért állnak inkább az albérlet mellet, mint saját ház hitelre?

Figyelt kérdés
Indokokat szeretnék mellette és ellene.
2012. aug. 17. 16:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Albérlet mellett szól: a hitel nagyon kockázatos. Lehet évekig fizeted, aztán bármi történhet a mai világba, pl munkahely elvesztése, főleg Magyarországon, és aztán meg ugyanúgy elveszíted a sok évi befizetett pénzt, mintha nem is lett volna. Az albérlet meg kisebb teher, mert ami nem a tied azt nem is veszítheted el. Nem buksz pénzt rajta.

Hiteles lakás mellett: Nekünk hiteles lakásunk van, mert úgy voltunk vele, hogy ha már mindenképpen fizetni kell, akkor legalább legyen egyfajta befektetés, és a sajátunkat fizessük. Az albérlet nem lesz 20 év után a miénk, a hiteles lakás viszont igen. Így lesz némi alap tőkéd az életben, értéked, vagyonod. És legalább tető lesz a fejed felett, ha más nem is. És legalább tudsz majd mit hagyni a gyerekeidre.

2012. aug. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Albérlet mellett:

- állandó havi költség

- ha valami elromlik, a főbérlő állja, a normál használatból adódó amortizáció is az ő terhére megy

- válás esetén egyszerűbb a helyzet, nincs közös vagyon

- munkahelyváltás esetén lehet költözni

- ha bővül a család, vagy ha épp kirepülnek a gyerekek, könnyű lakást váltani, így gazdaságosabb

- ha valaki az előnyökből származó többletet félre tudja tenni, van esélye egy nyugdíj előtt egy hitelmentes lakásra (nagy önfegyelem szükségeltetik!)


Saját lakás előnyei:

- ha kinyögöd a 10-20 évet, tiéd a lakás, azaz a nyugdíjból már nem kell rá költeni

- a saját igényeknek megfelelő otthont lehet kialakítani, hiszen tudod, hogy a tiéd marad

- vésztartaléknak sem rossz, bár ha hitel van rajta, nagyon nehéz hozzájutni és sok költsége is van a szerződésbontásnak, de a semminél több

- szükség esetén a fölös szobákba lehet bérlőket fogadni, ez is lehet bevételi forrás

- nincs főbérlő :)


Hirtelen ezek jutottak eszembe, remélem tudtam segíteni. :)

2012. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

2012-ben nem adnak önerő nélkül hitelt. Semennyit. Én hiteles lakás mellett állnék, de sajnos béreljük a lakást így.......


9 milliós lakásnál 3 millió önerő kell.

2012. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. Nálunk a tulaj nem akarja kifizetni a felmerülő szerelési költségeket. Ezer éves a konvektor, 50 e ft/hó volt az 50m2-es lakás fűtése, nem érdekli. Fürdőkádba csak forró vagy csak hideg víz folyik, nem érdekli.

Teljes kiszolgáltatottság ez. És utálom, hogy bármikor idejöhet. És soha nem lesz a mienk. Pénzkidobás.

Ezt is fizetni kell, a forinthitel is fix összeg, azt is. Bank vár fél évet, tulaj egy hónapot sem, ha el akarnánk maradni. Rezsi is naprakész kell, hogy legyen. Utálom a bérelt lakást

2012. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mi albérletben éltünk 1 évig. Most munkahely híján hazaköltöztünk a szüleimhez. Pénzkidobásnak érzem az albérletet, mert sosem lesz a miénk. Viszont még nincs annyi önerőnk, hogy biztonságosan hitelbe fogjunk.
2012. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Albérleti lakás oké, hogy nem lehet soha a tiéd de ha felemelik az árát átköltözhetsz egy olcsóbb albérletbe. Hiteles háznál felemelik a törlesztő részletet akkor is ki kell fizetni, amikor meg már nem tudod fizetni pár hónap múlva megtudod kié valójában a hiteles házad.
2012. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%

2012-ben felvett lakáshitel forint hitelét NEM EMELIK fel. És van az az alacsony összeg, hogy már nem tudsz kisebbe költözni. Nem????

3. voltam.

65 e ft a hitel 9 millió ft-nál 3 milliós önerővel. Fixen, le van vezetve a 20 év, hónapról-hónapra. Én bementem és elmondták rendesen. Nem kellene a pánikot kelteni.

2012. aug. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

És netán gyerekeid is vannak, akkor már felőségteljesebb az ember, nem lehet munka nélkül. És ha vagy olyan szerencsés, hogy a szülői házból egy vasat sem látsz és albérlettel kellene kezdeni, akkor egy hiteles háznál legalább esély van, hogy 20 év múlva a tied, gyerekeidé legyen. Vagy a gyerekeidnek mit mondasz 20 év múlva? Miért vagy nincstelen, albérlet lakó?????

3. voltam.

2012. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

7-es! Gondolom ő hallotta a devizások sztorijait, csak épp mindenki elfelejti, hogy ők is voltak tájékoztatva, ismerték a buktatókat.

Hallottam már olyan véleményt: "Hát mi örültünk, hogy kaptunk hitelt, nem néztük a részleteket!" Ja, akkor miről beszélünk? :) Akkor most másszanak ki a kakiból, ne sírjanak!

2012. aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló:

Azért az albérlet díja is emelkedik, tulajtól függően néha igen pofátlanul.

2012. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!