Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Víz közmű hozzájárulás egy...

Víz közmű hozzájárulás egy telek egymás után tulajdonosainak kell fizetni?

Figyelt kérdés

Eset: Nyáron vett vidéki telek, évekkel ezelőtt csatornázták. Pár hónap múlva a Vízgazdálkodási Társulattól kiküldték nekem később a díjat (majdnem 300.000 Ft), de én írtam: nem kötöttem velük semmiféle szerződést, előttem csinálták a rendszert. Erre visszaírtak:


"Az Ön társulati tagi minősége (és ebből származó érdekeltségi hozzájárulás fizetési kötelezettsége) nem az adásvételi szerződés rendelkezésén (az eladó és a vevő szerződéses megállapodásán), hanem egyrészről az Ön ingatlantulajdonosi mivolta bekövetkeztén, másrészről a Társulat értesítése (felszólítása) megtörténtén alapszik, a 1995. évi LVII. törvény 35. § (1)-(3) bekezdései és a 160/1995. (XII.26.) Kormányrendelet 13. § (2) bekezdése jogalapján. Ebből következik, hogy Ön nem a jogelőd tulajdonostól szerezte meg sem a víziközmű-társulati tagságot, sem a tagságon alapuló fizetési kötelezettséget (nem történt jogutódlás), hanem önállóan, saját jogán vált taggá és kötelezetté a törvény rendelkezése alapján akkor, amikor az ingatlan tulajdonosaként a Kormányrendelet 13. § (2) bekezdése szerint a Társulat értesítette Önt a fizetési kötelezettségről."


Ez igaz? Vagy egy hazugság, nem lehet egymás utáni tulajdonosokon behajtani többször az összeget.



2022. jan. 15. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Fordulj jogászhoz, mert ráterhelik a házadra, és viszi a végrehajtó.
2022. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

A hozzájárulást bekötésenként egyszer kell megfizetni, tehát olyan nincs, hogy eladom az ingatlanom és az új tulajnak kiszámlázzák mégegyszer.

Ha az előző tulaj fizetett, akkor neked nem kell, menj be személyesen a társuláshoz és tisztázd, esetleg a régi tulajtól kérj valamiféle fizetési igazolást.

Ha nem fizette be anno, akkor sajnos igaz lehet, hogy a behajtással nem a régi tulajt fogják felkeresni, rajtad vasalják be, mivel már te vagy az ingatlan tulajdonosa. Legalábbis ez teljesen észszerű lépés.

2022. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. jan. 17. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!