Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Léptél vissza valaminek az...

Léptél vissza valaminek az eladásától magánemberként mert annyira elszáltak az árak , infláció satöbbi miatt, hogy inkább azt határoztad el hogy mégsem adod el azt a bizonyos dolgot amit eladni akartál?

Figyelt kérdés
nemrég döntöttem én így mert egyszerűen annyiért amennyiért el tudtam volna adni nem érte volna meg az infláció drágulások miatt hogy ez a dolog megér többet is de nem fizetnének érte többet vagy nem érdemes bajlódni vele mert nem lehet eladni vagy ha el is lehet adni azaz összeg szinte semmi

2022. jan. 17. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden necces ma már. Ha eladsz valamit, és cserébe pótolnod kell, akkor lehet, hogy nagyon sokat kell még beleadnod egy új termék árába.
2022. jan. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már abszolút nem tudom kezelni a pénzem értékét. Nőtt a fizetésem, örültem mint majom a farkának, majd rájöttem hogy tökéletesen ugyanott vagyok, mint eddig. Siralmas az egész, az árak az egekben. Az emberek dobálóznak a milliókkal, többszázezrekkel, nem tudom hogyan csinálják, pedig én is jól keresek.


Az biztos, hogy fillérrágó lettem, pont azért, mert követhetetlen ami zajlik.

2022. jan. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akik mostan dobálózgatnak annyi pénzekkel kettes mint amiket leirtál az annak köszönhető hogy a tűzhöz közel állnak trükköznek esetleg illegális dolgokban vannak őkek benne. Nem feltetlenül jó ottan lennie ahol nagy pénzek forognak. kitudja honnan vannak a kötegek.
2022. jan. 17. 09:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát igen.. Plusz az építőiparban is érintett vagyok, mert CSOK meg minden szemét nélkül csak felújítandó ingatlant tudtam venni, azt is hitellel, már egy éve felújítok, de igazából bemegyek egy tüzépre, és 200-300e Ft egyszerűen nem tűnik pénznek ezeken a helyeken, a villanyszerelő meg 2 óra munkadíjnak elkér 140ezret.


Szóval ja, sok sebből vérzik most minden, néha totál nem hiszem el, hogy ez történik.

2022. jan. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2, ugyanez, örültem tavaly áprilisban a nettó 350-nek, ma meg ugyanehhez kéne legalább 450. A megtakarításom értéktelenedik el, a lakás árak 3 havonta 10%-ot ugornak. A pénzen aggódom, miközben sokan 140-200 ezerből élnek. Egy átlagos fizetéssel is reménytelen a lakás vásárlás (párom jobban keres, mint én) hát másoknak mi van. Figyelek az árakra, akciós újságot nézek, lemondok termékekről, és próbálok nem pazarolni. Nagyon wtf.
2022. jan. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, innentől kezdve nagyon nem tudom elképzelni, hogy más hogyan oldja meg az életet olyan kis fizetésből, hogy 140-160ezer forint, szóval mindig elszégyellem magam, amikor én picsogok.


Nem tudom hogy hova tartunk, erre az évre további 20%-os emelkedés várható ami az élelmiszereket illeti. Épp azon gondolkodom, hogy felszántatom a kertet és termeszteni fogok zöldséget..

2022. jan. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6, ha munka és építkezés mellett van még erre is időd... Sajnos szerintem nem éri meg kerttel foglalkozni, de ha kikapcsol, csináld. :)
2022. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én vételtől léptem vissza. Van egy kenyérféle amit eddig vásároltam, 489 volt az ára múlt héten, most meg 569 lett. Ezért nem vettem meg. Nem azért mert nem engedhetem meg magamnak, hanem mert a boltnak nem engedem meg :D Egyébként az inflációt maguk a fogyasztók “realizálják” azzal hogy az emelt árú termékeket megveszik. Ha nem tennék meg akkor nyomás lenne az eladókon hogy árat csökkentsenek a nullától különböző árbevétel érdekében. Persze ennek a gyakorlatban jelentős korlátjai vannak.
2022. jan. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8, hát igen, ilyen velem is van, egyre többet. De az a helyzet, hogy egy multi a kenyeret így is szinte alapanyag és munka áron adja, szóval ő már csak úgy tudja csökkenteni az árát, hogyha a minőségen ront.

Az eritrit ára felment nagyon, 600 Ft helyett 800 Ft, én ennyiért már nem annyira veszem meg, inkább kevesebb sütemény, pedig nem vágna földhöz a heti 1 csomag eritrit, de akkor is, elveim vannak. :D

2022. jan. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!