Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez a munkaidő hogy jön ki? Ez...

Ez a munkaidő hogy jön ki? Ez szabályos?

Figyelt kérdés
Munkavégzés ideje hétfőtől péntekig, 7:30-tól 17:00-ig. Ebbe egy 40 perces ebédszünet van benne.
2022. jan. 18. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
És? Nem csak napi 8 órában lehet dolgozni. Ha megkapod rá a legalább az órához megfelelő minimálbért, akkor nem törvénytelen
2022. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Viccelsz? Én 12 órákat dolgozom a vasúton.
2022. jan. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Viccelsz? Én 12 órákat dolgozom a vasúton."


De gondolom nem állandó fix hétfőtől péntekig tartó munkarendben két nap hétvégi pihenővel...

2022. jan. 18. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:

szabályos, csak az adott hónapokban lévő munkanapokX8 óra feletti munkaidőd túlmunkának számít, és igy azt ki kell fizetni 50% os túlórapotlékkal megfejelve


Persze ezt sok helyen nem teszik meg sajnos.


Pl: Januárban 21 munkanap van igy a januári munkaidőkereted 21X8 óra, ennyi a normál munkaidőd, az efeletti rész már túlmunka, tehát vagy több havi munkaidőkeretben kell dolgoztassanak és igy másik hónapban kevesebbet kell(ene) dolgoznod és igy kijönne a normál munkaidő, vagy egyszerűen csaka 21X8 óra feletti óraszámaidat túlmunkaként ki kell(ene) fizetni

2022. jan. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem dolgoznak kevesebbet, fixen mindig ennyi, és szerintem nem is fizetik ki plusszba.
2022. jan. 18. 17:27
 6/6 anonim ***** válasza:
#3 Nyilván nem, de te még 10 órát sem dolgozol.
2022. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!