Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabályos kiskorút 8 órán...

Szabályos kiskorút 8 órán felüli munkaidőben dolgoztatni?

Figyelt kérdés

Egy statiszta cégnél dolgozom, volt hogy egy nap 12 órát dolgoztam. Úgy hallottam, kiskorú nem dolgozhat 8 óránál többet. Most akkor ez a cég illegálisan működik?

16/L


2011. júl. 16. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A cég nem illegális, de mivel 18 év alatt nem dolgozhatsz 12 órát, ezért megsérti a munkaügyi szabályokat!
2011. júl. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy többet dolgoztat nem kell illegálisnak lennie.

Azt nem tudom, hogy dolgoztathat-e 12 órában.

De ha neked kifizet minden órát, akkor ez miért baj?

Èn egy büfében nyaranként egy strandon dolgoztam. 15 évesen kezdtem és volt hogy 40 fok melegben 14 órát is lehúztunk, majd ott zuhanyoztunk, disco és másnap reggel 7-kor kezdtünk.

Mivel órabért kaptunk, szerettünk 14 órát dolgozni, egy hónapban több pénzt kerestem mint akkor anyukám. Soha nem foglalkoztam vele, hogy lehet-e vagy sem, mert én bírtam, és kifizettek minden órámat.

2011. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A művészeti foglalkoztatásra speciális munkajogi szabályok vannak.
2011. júl. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

azért nem örülök neki, mivel nem órabérben dolgozom.

meg van adva hogy egy napra mennyit kapok bármeddig is tartson a munka.

2011. júl. 17. 10:25
 5/8 A kérdező kommentje:

ja és szerintem másban is szabályt sértenek, mert előfordult többször, hogy 12 óra alatt egy 30perces szünetet kaptam plusz még egy 10 perceset.

Erre is van szabály nem? hogy mennyi szünetet kell kapni..

mert keveslem eléggé.

2011. júl. 17. 10:28
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2011. júl. 17. 10:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Életkorodat elnézve, ha rá akarsz keresni a törvényi szabályozásra, ne kiskorúként, hanem fiatalkorúként tedd, hiszen a 14-et már betöltötted.
2011. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem...ebben bizonytalan is voltam, hogy kiskorú vagy fiatalkorú. de mostmár tudom :)köszönöm!
2011. júl. 18. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!