Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » ALBÉRLET: Mit jelent a "kis...

ALBÉRLET: Mit jelent a "kis rezsi" egy 15 nm-es garzon esetében Bp-en?

Figyelt kérdés
Csak mert gondolkodom hogy felköltözöm Bp.re munka miatt. Kérem aki tudja irja meg. kösz
2010. szept. 9. 15:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legegyszerűbb, ha felhívod és megkérdezed.

Milyen fűtés van pl? A kábel tv-t, internetet beleszámolja-e vagy az külön van? Kis rezsinek én manapság havi 25-öt mondanék.

2010. szept. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
a fűtés a szűk keresztmetszet. a többi meg a te szokásaid függvénye, de kb: 5000 villany,(tegyük föl, hogy villanytűzhely van) 3000 víz. ha új építésű lakás, lehet, hogy csak pár ezer Ft a fűtés, ha régebbi, akár lehet 15 is. de ha nem vagy az a pazarolós típus, ki kell jönnie 25-ből.
2010. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Számít, hogy alagsor-e pl, mert akkor többet világítasz. Van-e melletted, alattad, feletted lakás, akik szintén fűtik a falat vagy sarkon vagy és esetleg több oldalt is csak te fűtesz. Villanytűzhely/sütő vagy gáz tűzhely/sütő van? Egyedül mész-e, esetleg lehet, hogy a szemétdíj személyenként értendő. Van-e felújítási alap, amit mondjuk rád terhel a tulaj, pedig azt neki kéne fizetnie. Stb., stb.
2010. szept. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

15:21 vagyok


igen, közös költség kimaradt. az nálunk kb 200 Ft/m2, tehát neked kb 3000 FT.

2010. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

fú, kösz, profik vagytok

és hol nem érdemes garzonba lakni Bp.-en?

2010. szept. 9. 15:38
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
nem értem pontosan azt a hol nem érdemest? milyen szempontok szerint?
2010. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
de igazándiból azt hiszem ilyen minigarzonok a belvárosban vannak, így máshol nem is találsz. ez konkrétan hol van, melyik kerület?
2010. szept. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez a Széna térnél volt. Hát úgy értem hogy hol érdemes, hogy pl. biztonsági szempontok...rablás, fosztogatás, stb.

zaj, bűz ilyesmi

2010. szept. 9. 16:06
 9/16 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy, hova költözöl. Mondjuk a 8. kerület közepét nem javaslom, de a szélei már teljesen élhetőek, sok diák lakik arra. Zaj és bűz mindenhol lesz, hacsak nem agglomerációba mész, mert nagy a forgalom, ezt sajnos el kell viselni.
2010. szept. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

így értem: vannak biztonságosabbnak mondott kerületek és kevésbé, de ez az ingatlan/albérlet árán is meglátszik. pl. VIII. ker nem a legkellemesebb környék, de talán nem vészes a biztonság szempontjából, mert sok helyen kamerák figyelik az utcákat. Bár ha vidéken, kisvárosban, vagy faluban laktál eddig, akkor biztos, hogy ez a mélyvíz lenne. Szóval nem javaslom, de itt olcsó lakást találni és a közlekedés is jó.

Sok szempontból jó környék a XI. ker: biztonság, vannak parkok, nem olyan forgalmas, de ugyanakkor nem okoz gondot a közlekedés sem (7-es busz kb. 2 percenként jár). De tény, hogy drága környék. Esetleg gondolkozhatsz ugyanitt panelban, de akkor meg ugye a fűtés költség borsos.

Talán XIV és XIII. kerületeket ajánlanám ár/érték arány szempontjából.

Széna tér is hasonló jó.

Da attól is függ, hogy hol van a munkahelyed.

2010. szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!