Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hova fektetnétek be 500 ezer...

Hova fektetnétek be 500 ezer Forintot?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy egy kb. 500 ezer forintnyi összeget befektetnék valamibe, de ilyen forint megtakarítási számlát nem akarok már, az nemhogy nem kamatozik, hanem inkább viszi a pénzt, mert bizonyos összeg alatt nagyobb a számlavezetési költség, mint a kamat, meg az infláció miatt a forintban se nagyon bízok.

Sok mindenen gondolkoztam, de ezt a pénzt olyan helyre szánnam, amiben azért minimum megőrzi az értékét, de akár kamatozik is valamennyit, aztán max még rakok be később is, ha jó. Pls. állampapírral ne jöjjön senki, kb. semmiben n3m bízok, ami ehhez az országhoz kapcsolódik a hatósági áras csirkefarháttal meg a kommunizmust idéző gazdaságpolitikával. Még azon is elgondolkodtam, hogy a forint alapú megtakarításomat is inkább kiveszem a p.csába, és átrakom más valutáva, Revoluton keresztül, vagy valahol, ahol alacsony kezelési költség mellett is megáll, és nem inflálódik el.


Szóval mi lenne a legjobb? Arany? Kőolaj? Kriptovaluta? Valami más valuta?



2022. jan. 22. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Gbtc, bitcoin etf amit tudsz tbszre venni, jelenleg 27 szazalekkal tobb "bitcoint" kapsz mintha rendes bitcoint vennel
2022. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Részvények, befektetési jegyek
2022. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Én a nemesfémre szavazok.
2022. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem jó neked a magyar infláció követő állampapír 6,5% kamattal, akkor vegyél Svájcban - 1% kamattal... 😃
2022. jan. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nálam is valamiért eddig az arany van első helyen.


Az a baj, a kriptovaluta régóta vonz, hogy kipróbáljam, és sokan befektetésnek nevezik, de én jelenleg annyi rizikót látok benne, hogy ezt 100 ezer forintnál nagyobb összeggel félnék kipróbálni.

2022. jan. 22. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Én elolvastam 3 könyvet, meg kb 100 órányi videót néztem meg, de még úgy is rizikósnak éreztem. 60000 forinttal szálltam be diverzifikálva, 1 hónap alatt csaknem megháromszoroztam.
2022. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

Sztem tulkomplikalod. Elso befekteteskent aranyat venni szetintem nagy ostobasag. Az arany 10-20-50 eves tavban mozog....


500.000 forint tanulopenzkent tekints ra. Vegyel ra kriptot etfet aranyat rezet, minden szart. Nezd az arfolyamokat spekulalj tradelj. Abbol tanulsz is valamit, megismered onmagad, megismered a befektetesi vilagot...


Amikor en kezdtem tradelni 6 eve en igy tekintettem akkor minden penzemre. Befektetni akartam megtanulni, nem milliomos lenni. Buffet bacsi eves 24 szazalekot csinal 20-30 eve. Ezert van annyi penze. Nem azert mert 100-200 szazalekokat flippel dogecoinnal vagy penny stockal.


Ha felsz hogy bukni fogsz akkor ajanlom figyelmedbe az allampapirt. Olyan nincs hogy tozsden ne bukj, de olyan van hogy bukora raveszel mert hiszel valamiben...

2022. jan. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Bitcoin, buy the dip bro.
2022. jan. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fektess be nálam
2022. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!