Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kipróbálnám a kriptovalutázást...

Kipróbálnám a kriptovalutázást. Hogyan érdemes?

Figyelt kérdés

Szóval, ahol tartok: Elolvastam egy rövidebb útmutató jellegű könyvet, hogy egyáltalán megértsem mi a kriptovaluta, hogy működik, alapvető fogalmak stb. Megnéztem pár videót, de valahogy nekem idegen ez az egész, viszont annyira érdekel mégis, hogy a gyakorlatban meg akarom ismerni.


Ti hogy kezdenétek neki, ha pl 50 ezer forintot szánnátok csak rá?


Mondjuk felmegyek Binance-ra, 50 ezer forint értékű dollárral veszek valami számomra szimpatikus kriptót. Meddig érdemes benthagyni? Hogy érdemes ezt az egészet csinálni, hogy a legkisebb rizikó legyen benne?



2022. jan. 22. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A kockázat óriási, napi 20%-okkal is mozoghat az árfolyam. Most is rettentően leesett, de bármikor felmehet de akár ki is pukkanhat az egész lufi. A lényeg, hogy csak annyi pénzt tegyél bele, ami nem fog hiányozni, ha esetleg elbukod, vagy nagyon soká tudod csak kivenni. Ha 50 ezret szánsz rá, akkor az is megoldás, hogy veszel a revoluton, ami bár nem közvetlenül kerül a tárcádba, de ekkora összegnél nem is annyira lényeges és a költségek sem olyan magasak. A binance is jó felület, de kissé bonyolunt, viszont lehet hozzá bankkártyád, amivel tudsz fizetni a közértben is bitcoinban. (Az viszont benne van, hogy az egyik nap 80 forint a kifli, a másik nap meg 160.) Az altcoinokkal légy óvatos, sok a shitcoin, nehéz eldönteni, hogy miből lehet üzlet és melyik átverés (A többség az). A nagyokkal nincs gond, sokszor együtt mzognak, bár azt mondják, hogy páldául az Ethereum jobban fog hozni, mint a bitcoin, bár most mindegyik éppen szakad. Br ilyenkor érdemes venni, amikor esik, nem amikor felfelé megy és mindjárt eléri a csúcsot. De ezt úgysem lehet kiszámolni, tekints rá úgy, mint egy szerncsejátékra.
2022. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Most nézem amúgy, hogy Binance-n már forintért is lehet venni kriptovalutát? Régebben úgy tudtam, hogy először USD-t kellett venni, és abból tustam valamilyen coint venni, de akkor ez is egyszerűbb lett.


Revolut jó amúgy erre a célra? Mert valóban az a legegyszerűbb, de sokan pont a magas költségek miatt nem ajánlják, meg pont emiatt, mert nem kerül közvetlen a tárcámba.

2022. jan. 22. 12:50
 3/3 anonim ***** válasza:

50 ezerért szerintem nincs baj a Revoluttal sem a míg kiprobalod, de inkább a Binancet ajánlanám majd saját tárcát.


Nem tudom hogy lehet e közvetlenül forintban vásárolni Binance-en, lehet hogy a nagyobb coin-okat igen, de nem tart semeddig átváltani.

2022. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!