Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire lehet/mennyire...

Mennyire lehet/mennyire etikus ezt eljátszani multinál?

Figyelt kérdés
Szóval dolgoztam már multinál határozott idejű szerződéssel, és most elmennék egy másikhoz, viszont csak pár hónapig gondoltam teljes állásban dolgozni, hogy összegyűljön annyi pénz, amivel tovább tudok lépni másfelé. Viszont ezt nyilván nem mondanám el egy állásinterjún... Ezen kívül azon is gondolkodom, hogy dolgoznék ott valamennyit, majd kilépnék, de újrajelentkeznék később. Ezt mennyire tolerálnák?
2022. jan. 24. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Siman megoldhato, nem hiszem hogy ebbol gondod lenne
2022. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

1. Egyáltalán nem etikus.

2. Nem kell félteni a multit, ő is a saját érdekeit nézi pofátlanul, te is csak magaddal foglalkozz. Ez egy multi, nem az ökomenikus segélyszervezet.

3. Ne lepődj meg ha nem fognak újra felvenni egy ilyen mutatvány után.

2022. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit #2 írt az jó, de azt ugye tudod, hogy határozott idejű szerződéssel nem jöhetsz el bármikor!
2022. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony igazuk van az előttem szólóknak.


- Felmondási időd lesz...hacsak ki nem rúgatod magad azonnal.

- Nem fognak visszavenni.

2022. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem lesz felmondási ideje, mert próbaideje is kell legyen, és ha azt 3 hónapra iratod max, akkor az lehet jó, viszont legközelebb elvileg már nem lesz próbaidő. Próbaidő alatt meg bármikor eljöhetsz indoklás nélkül. Ez nem etikus, de csak te tudsz róla és a lényeg, hogy neked legyen jó, nem egy cégnek, v bárminek :D csináld azt, ami neked jó. Ha pedig veszélybe kerül a megítélésed, akkor arra gondolj és úgy próbálj cselekedni, ahogy méltó hozzád, meg ahogy nem égetsz fel hidakat, de ezen kívül ezt senkinek nem kell magyaráznod, magadban meg engedd el, az élet igazságtalan, néha lehetsz te is :)
2022. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: én is valahogy így vagyok vele... SSC-ről van szó. Az van, hogy kell a pénz, viszont hosszú távon nem tudom magam elképzelni egy ilyen helyen. De azért jó lenne egy biztosíték arról, hogy visszavesznek, ha szükséges.
2022. jan. 24. 17:38
 7/7 anonim ***** válasza:

"De azért jó lenne egy biztosíték arról, hogy visszavesznek, ha szükséges."

Hát erre ne számíts...

2022. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!