Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Etikus árveréses ingatlant...

Etikus árveréses ingatlant vásárolni?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 04:54
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ez uzlet, nem etika kerdese. Ha nem te veszed meg, megveszi mas. Akiet arverezik, annak mar mindegy, mert remenytelenul eluszott az adossagban, bar igy legalabb a tartozas egy reszetol megszabadul.
2016. febr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Mar miert ne lenne?
2016. febr. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Megfordítva a kérdést: Etikus felvenni hitelt, amit nem fizetsz vissza? Akiknek elárverezik az ingatlanjukat, ezt tették. Az, hogy te megveszed tőlük, nem hiszem, hogy etikátlan.
2016. febr. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, első tökéletesen leírta - még egy kicsit kiegészítem:

Egy árverésen általában több vevőjelölt van, akik versengenek az ingatlanért. Ha Te nem licitálsz, akkor licitál más és kevesebbért kel el az ingatlan, alacsonyabb áron. Tehát tulajdonképpen azzal teszel jót, ha Te is licitálsz, mert így magasabb áron kel el, s az adós nagyobb hitelrésztől szabadul meg.

2016. febr. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem feltétlen csak hitelből adódóan árverezhetnek ingatlant, de valóban oka kellett annak legyen, hogy odáig jusson valaki. Így ez nem etikai, erkölcsi kérdés.


Aki ilyen ingatlant vesz meg, egyfelelől jól jár, mivel piaci ár alatt jut ingatlanhoz ( azzal egyenértéknél már nem szoktak fentebb menni a licitek) másfelől tényleg leveszi az oroszlánrészét a tartozásnak és a "hitelezők" kielégítési sorrendben megkapják a korábban hosszú ideig húzódó jogos követelésüket. + még az is lehet, hogy marad némi összeg annál, aki ellen végrehajtás volt, és tartozás mentesen próbálkozhat tovább az életben. Így etikus a "tiszta lappal történő indulás" reményét adni valakinek, aki eddig csak a tartozásának a rendezhetetlen körülményeit látta?

2016. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért, a Vaterán vásárolni talán etikátlan?
2016. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na de Miguel... - kicsit furcsa a párhuzamod :-)


A Vaterán az eladók "önszántukból" (jó tudom, kajapénz kiegészítés, stb) adják el az eladandót, nem pedig kényszerből.


Nem mondom, egyik nap azért nekem is elszorult kicsit a szívem, amikor egy ingó árverésen egy egyszerű, kicsit szegényes lakásban lefotózott hűtőszekrény volt az árverés tárgya - akkor bizony megsajnáltam azt az embert/családot, akinek a hűtőjét árverezték.

Csak sajna nem tudtam licitálni, mert olyan messze volt tőlünk, hogy elhozatni többe került volna, mint megvenni.

2016. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!