Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 25 évesen friss diplomásan 1...

25 évesen friss diplomásan 1 millio ft megtakarított pénz jónak számít?

Figyelt kérdés
2022. jan. 28. 08:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
83%
Jobb, mint -3 milka(ahogy itt szokták írni) diákhitel...
2022. febr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
53%
Ja, doktori alatt a nettó 140 ezres fizetésből. Sok itt a hantázó gyerekek. Én nem is lépek ide többé vissza
2022. febr. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
62%
Doktori mellett lehet dolgozni, ezen mi a hanta?
2022. febr. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
62%
Pár éve eltorlték mi szerint csak dékáni engedély kell hozzá, így semmi akadálya hogy pdh mellett főállásodegyen kutatóintézetben, és még ezen felül részt vegyél valamilyen nagyobb OTKA vagy NKFI pályázatban.. ha neked ez hanta, akkor az életben nem láttál még doktorist.
2022. febr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
50%
Ne röhögtess már, láttam én doktorisokat lerobbant kocsikkal...
2022. febr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
71%

Akkor ők valamit rosszul csinálnak. Én is láttam már orvosokat trabanttal, meg tesla-val is.


Kérdés, hogy ők miből doktorálnak, vallástudományból? Nálunk aki fizikából doktorál, mind sorra nyerik a kutatási pályázatokat, részei az ELKH hálózatnak, a fizetés is nagyon jó, fiatal kutatói pályázatok, sorolhatnám, de te nyilván nem mozogsz ilyen berkekben, csak ismersz egy BTK-s doktoranduszt.

2022. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%
A pénz nem minden. Tesitanár vagyok egy gimiben, szeretem amit csinálok xd
2022. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Ágoston Terézia válasza:
86%
Gratulálok a kérdezőnek. Csak így tovább! Az 1 millió Ft mindenképp szép.
2022. febr. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
49%

Manapság a hitel mértéke a lényeg. Dobáloznak nagy számokkal, hogy 50-100 milliós házat vettem, de lemerném fogadni az nem az ővé, hanem a bank tulajdona, csak havi törlesztőért megengedi benne lakjanak a következő 25 évben mikor majd korkedvezménnyel el tud menni a nyugdíjba. Szóval ha van 1 millió készpénzed hitel nélkül, akkor sokkal gazdagabb vagy azoknál akik aláírtak 25 évre 15-30 millió hitelt.

Szép lassan lehet előre haladni és ha minden generáció csak 1 házat hagyna a következőre és nem hiteleket vennének fel, hogy többet mutassanak, akkor a harmadik-negyedik generációnak már dolgoznia sem kellene.

Az 1 millió forint már egy szép kezdés, csak így tovább.

2022. febr. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
40%

#19 ez abszolút nem igaz.


Tegyük fel, hogy vesz valaki egy 40 milliós lakást, lakáshitellel.

Ha erre képes volt, az azt jelenti, hogy biztosan rendelkezett 20, de inkább 30% önerővel, ami 12M forint tőke.


Tegyük fel hogy a lakásának az ára már önmagában, magától is 10%-ot nő évente, így az önerőbe fektetett 12 milliója is nő, párhuzamosan azzal, hogy törleszti a hitelét, vagyis a tőketartozása is csökken, vagyis a vagyona nő. Az infláció lassan el is viszi a kamatot.


Arról nem is beszélek, hogy közben további befektetéseket tesz a lakással, felújít, ami mind mind növeli az értékét.


Így ha eljut oda hogy megszorul, és nem várja meg hogy a bank vigye potom összegért a házat, hanem úgy dönt, hogy eladja pár év után a 40 millióért vásárolt házát mondjuk 50 millióért (ami abszolút nem elrugaszkodott példa), visszafizeti a maradék tőketartozást, akkor is jelentősen nőtt a vagyona.


Úgyhogy nem, nem gazdagabb az 1 milliót tulajdonló, mint aki 30-40 milliós hiteleket vett fel. Azt az egyet elfelejted, hogy ebben mindben bőven van önrész, értéknövekedés, amit bármikor profitként realizálhat, és kiszállhat a hitelből.

2022. febr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!