Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 25 évesen friss diplomásan 1...

25 évesen friss diplomásan 1 millio ft megtakarított pénz jónak számít?

Figyelt kérdés
2022. jan. 28. 08:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
RÁadásul arról beszélsz, hogy ha minden generáció csak 2 házat hagyna a következőre, és nem hiteleket vennének fel, blabla... ne haragudj, de jelenleg elég nagy réteg van aki egy bőrönddel kezdi az életet 18 évesen, mert a szülői házát vitte valami adósságspirál, így neki csak a hitel marad. ezzel alapvetően semmi gond nincs, a hitel a növekedés egyik legfontosabb eleme a civilizált világban, mivel nem tudok 20 évig a híd alatt lakni, és onnan bejári dolgozni, hogy majd akkor kp-ra megvegyem azt ahol lakom.
2022. febr. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
41%
Az egyik kommented üti a másikat. Tapasztalatból mondom mindig a bank nyer és addig nem a tiéd a ház, amíg hitel van rajta, max úgy érzed. Csak a hitel előtt és utána vagy gazdag. Aki elhiszi, hogy a banki hitellel ő jól fog járni, az nagyon rossz lóra tesz és elhitte a banki marketinget. Pont ezért viszik a szülői házat el a bankok, ezért kezdik a gyerekek egy bőrönddel és mindig ez a vége, hogy az adósságtól nem szabadul. Sokan gondolják így, hogy a hitel mennyire jó, aztán a következő generáció nulláról kezdi. Inkább van 1 millió készpénzem, mint egy bizonytalan jövő plusz 20 millió hitel.
2022. febr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon nagy butaságra vall az, aki a devizahitelesek sztorija miatt behúzza fülét farkát. Ma már nagyon jó fogyasztóbarát, fix kamatozású konstrukciók vannak.


Igenis lehet jól járni a hitellel, ha nincs más. Azt már elképzeli nem tudom, hogy ha maradok havi 120-ért albérletben, akkor hogyan kellett volna lakást vásárolni?


Egyik kommentem sem üti a másikat, szimplán vannak rossz hitelt felvevők, meg vannak jobb hitelt felvevők, igaz az utóbbit nem osztogatják úgy, mint a cukorkát.


Továbbra sem érted, hogy a nagy hitelek mellett az embernek szokott lenni nagy tőkéje is, a kettő nem megy egymás nélkül..


Vettem egy lakást 12 millió hitellel, 5 millió önrésszel, 25 év lejárattal. Sosem terveztem eddig elhúzni, de gonoltam biztos ami biztos. 3,2% kamatra kaptam meg.


Összesen tehát 17-ért megvettem. Azóta ingatlanbumm volt, felújítottam, 40-et ér minimum, és a 12 millió hitel felét már jóval idő előtt befizettem.


Így jelenleg van egy 40 milliót érő lakásom 6 millió hitellel rajta, amit belátható idő előtt végtörlesztek, még az első 10 éves kamatperiódust sem hagyom lejárni.


Ki járt jól? Ha most próbálnék az akkori 5 millió önerőmmel és az azóta gyűjtött 6 milliómmal lakást venni, egy kutyaólat tudnék csak.


Nem nehéz matek, ha azt veszed, hogy te 10-20-30 évig a 10-20-30 évvel ezelőtti ingatlanod árát fizeted meg, még ha kamatokkal is. Az infláció, az ingatlanárak változása benyeli a kamatot. ha ezt nem érted meg, azzal nem tudok mit tenni.


Jelenleg az emberek megtakarítása sokkal lassabban nő, mint az ingatlanárak. 8 évig kuporgattam a lakáskasszát, tudom miről beszélek.

2022. febr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
40%
Nekem is annyi volt, igaz 23 évesen voltam frissdiplomás. Szerintem ez az átlagos kategória, annyira jónak nem mondanám, de nyilván mindenképp előnyösebb, mintha 0 Ft lenne.
2022. ápr. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
75%
Legyünk optimisták. A pályakezdéshez megfelel, feltéve ha nem vállalkozni akarsz. Arra pont elég, hogy elköltözz oda ahol megfelelő munkát találsz és kihúzd az első fizetésig.
2022. ápr. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
77%
Tudom, hogy itt elvileg mindenkinek ez a havi fizetése, de a gyakorlatban nekem sok 30 éves ismerősöm van, akiknek hó végén 5000 ft. nincs a számláján, diplomásként sem. Szerintem ez reálisan jónak számít.
2022. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 12 millióm van diploma nélkül.
2022. okt. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
67%
Banki hitelre visszatérve, az élet megint engem igazolt. Mindig a bank nyer. Elszálltak megint a törlesztő részletek, kilakoltatási moratóriumnak vége, egekben az utcára került emberek száma, mert elhitték, hogy a hitel az jó. A készpénz a számládon az jó, a hitel az nem.
2022. okt. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
67%
Enyém ugyan nem szállt el, 3,2%-on van fixálva.
2022. okt. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!