Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Media Markt 60 napos elállási...

Media Markt 60 napos elállási jog?

Figyelt kérdés
Történt miszerint ünnepek előtt vásároltam online webshop-on keresztül egy terméket amihez bolti átvételt választottam. Átvétel után kipróbálva azt, jöttem rá hogy számomra nem a megfelelő kütyüt vettem, ezért szerettem volna elállni tőle 14 napon belül. Gondoltam ünnepek után visszajuttatom, úgyis beleférek még a határidőbe. Csak sajnos az egész családom, velem együtt elkapta a covid-ot, a lakcímen ahol tartózkodom, ahová szól a számla. Fel is kerestem a boltot akkor milyen megoldást lehetne erre kitalálni amire jött a válasz 60 napon belül még megoldható a dolog amennyiben sértetlen a termék, csomagolás. Tekintve hogy egyetlen próba erejéig volt kivéve dobozából, erre nem lehetett panasz, nem is volt ezzel semmi probléma. A 60 napot észben tartva, mai napon visszavittem a boltba, ám készpénzes vagy banki utalással visszatérítés helyett csak ajándékutalványba voltak hajlandóak megtéríteni, amit náluk használhatok le 5 éven belül boltban vagy webshopon keresztül. Kérdésem mindössze annyi hogy "joggal" nem kaptam vissza szabadon felhasználható formába a pénzemet vagy sem? Kérdésemet semmilyen rossz szándék nem vezérli, csupán szeretném tudni ezentúl mire számíthatok ha ilyen, vagy ehhez hasonló helyzetbe kerülök, vagy bárki más körülöttem. Köszönet!

2022. febr. 1. 20:14
 1/1 A kérdező kommentje:
Ma reggel felhívott akivel már korábban is váltottam email-eket, ügyfélélmény vezető, és elmondta valóban megillet a visszatérítés készpénz formájában, a vevőpultos kollégájuk hibázott. Szóval a helyzet megoldódott!
2022. febr. 2. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!