Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » USA-ból az Aramex mennyi idő...

USA-ból az Aramex mennyi idő alatt szállít mostanában?

Figyelt kérdés

Pár éve már rendeltem egy nagyobb pakkot (~10kg) az USA-ból, akkor is az Aramex szállította le itthonra kb 12-14 alatt. Ebben még az is benne volt, hogy az eladó először Fedex-el beküldte a csomagot egy Aramex kirendeltségre.) Itthon meg egy harmadik futárcég hozta ki. Akkor a csomag (lévén ott az Aramex központi elosztója), még Dubajt is megjárta... :)


Most újra rendeltem egy nagyobb pakkot. De ez lassan 20 napja úton van, és USA-ból csak egy Cyprus-i (Larnaca) elosztóig ("express hub") jutott. Ott már napok óta megrekedt. Nem is értem, mert Ciprus nem is esik "útba", és nem gondolnám egy nagy forgalmú "központi" helynek. Igaz közelebb van már mint az USA :)


Ja Aramex support semmire nem válaszol.


Sajnos közben az Aramex-ról a Trustpiloton szinte csak negatív bejegyzéseket olvasok, igaz a DHL, UPS vagy Fedex sem áll jobban ott. Gondolom akinek minden rendben volt, nem ír be... :)


Tényleg az Aramex lenne a legbénább futárcég? Valakinek veszett már el csomagja, vagy késett esetleg heteket/hónapokat?

Köszönöm a tapasztalat megosztást.



2022. febr. 2. 10:48
 1/2 A kérdező kommentje:

Na hát a probléma köre szükül. Ezt látom a nyomkövetésen:

[Larnaca Express Hub, Cyprus] Shipment Held for Customs Clearance - Awaiting Duty and Tax Payment from Customer


De még melőtt ezt láttam, egy magyar Aramex-el dolgozó szolgáltató azt mondta, hogy általában Cipruson keresztül hozza be azokat a küldeményeket az Aramex, melyen a vám és adók ki vannak fizetve. És akkor ott vámkezelik és bent is vannak az EU-ban.


Ha nincs előre fizetve, akkor a szokásos módon Dubaj-on keresztül jün, és Magyarországon (célországban) vámkezelik. Eddig többször szállított az Aramex, ez utóbbit tapasztaltam és is.


Namost nekem nincs előre kifizetve (eddig semvolt soha) a vám és adók, mégis Cipruson kötött ki. És ennek látható is az eredménye: A Ciprusi vámhivatal most arra vár, hogy ki legyen fieztve a vám és adó.


Na innen hogyan tovább? Nekem senki semmi értesítést nem küldött. Az Aramex csak a sablon szöveget nyomja: "Odafigyelnek, és alegjobb szolgáltatást nyújtják... bla bla bla.". Semmi konkrét csak a copy-paste válaszok.


Az Aramex valszeg tévesen küldte Ciprus felé.


Ciprusi vámhivatalank írtam, de más fórumokon írják.. azok is tojnak a megkeresésekre.


Hogyan tudom a befizetést a ciprusi hatóságnál intézni, ha az eladó, és a Aramex is tojik rám?


Kész? Kuka a csomag? :( Több százeres cucc van benne...


Úgy látom a mai világban ha valami félremegy akkor az ilyen nagy gépezetkben tojnak rá. Akár hogyan is kaparhatok. Napi 100.000 csomagból 100 megy a levesbe... semmiség. Még mindig jó az arány mindenkinek.

2022. febr. 7. 14:09
 2/2 A kérdező kommentje:

Végül csak meglett a csomag... Bejárta a fél világot.

Két szigetet is meglátogatott és két országban is belekezdtek az import vámkezelésbe :)


Szóval Cyproson elkezdték vámkezelni, de rájöttek valszeg hogy ott nem lehet, mert nincs előre a vám/áfa fizetve. Majd elkerült Angliba, ahol átcímkézték és UPS-el indult tovább.


És végül ahogy kell itthon vámkezelték. :)


De meglett minden szépen... 1 hónapig utazott :)

2022. febr. 22. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!