Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Önköltséges képzés mellett...

Önköltséges képzés mellett saját lakás?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom, van 8 órás főállásom, levelezőn mérnöknek tanulok. Viszont 2 félévet még az állam fizet, utána kb. 1,5 milliót kb kell fizetnem mert elfogynak az állami féléveim a képzés végére. Ki tudom gazdálkodni, viszont ez az összeg eléggé hiányozni fog a lakás önerőjéhez.

Szerintetek mi a jobb megoldás? Diákhitel az önköltséges rész fedezéséhez vagy pedig ezt a 1,5 milliót is inkább tegyem félre, vagy mondjak le róla és fizessem zsebből?


2022. febr. 6. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
A képzésre fordítható diákhitel kamata jelenleg 2%, míg az összes lakáshitel ennél nagyobb kamattal pörög. Ha semmi mást nem nézünk a kérdéseddel kapcsolatban, akkor ez alapján egyértelmű, hogy diákhitelt vegyél fel tandíjra, a 1.5 milliót pedig told be a lakásba.
2022. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Mérnök létedre illene gondolkodni.
2022. febr. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
79%
Érdemesebb a diákhitelt felvenni. Kitartást! Ki fogsz jutni ezekből a nehéz életkezdős évekből. :)
2022. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is inkább a diákhitel felé hajlok, ki kell szállni az albérletből amint csak lehetne. A diákhitelnek meg nem vészes a törlesztője.


#2: nem vagyok mérnök:) még nincs meg a végzettségem.


#3: köszi!:) hosszú hónapok/évek jönnek de remélem a végén révbe érek:D

2022. febr. 6. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Diákhitel mindenképp. Nem személyesen neked mondom, de nem értem miért fosnak ennyien tőle. Nekem 4 millió diákhitelem volt, mire befejeztem a pénzügyi tanulmányaimat, ebből 2 tandíjas, 2 szabad felhasználású volt. Én is ilyen voltam, mint te, hogy már egyetem mellett dolgoztam (nyáron külföldön, évközben itthon gyakornokként), aztán még picit kimentem tőkét gyűjteni külföldre egyetem után. Pikk-pakk visszafizettem a diákhitelt és lakást is vettem aztán még huszonévesen, 28 éves koromban. Ha valakinek jó szakmája van, amivel sokat lehet keresni, vagy pedig vannak egyéb tervei a pénzszerzésre (nekem a külföld is ilyen volt), akkor nem kell félni.


Azok féljenek a diákhiteltől, akik nem piacképes szakmát tanulnak és alacsony fizetésük lesz majd. Őket megértem.

2022. febr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!