Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Javult-e vagy romlott az...

Javult-e vagy romlott az utóbbi 5- 8 évben az életszínvonalad, sikerült több pénzt szerezned az elmúlt években, illetve a karriered is sikeresnek mondhatod?

Figyelt kérdés

2022. febr. 9. 16:34
A kérdező szavazást indított:
Sokkal magasabb életszínvonalon élek, mint 5-8 éve.
Magasabb életszínvonalon élek, mint 5-8 éve.
Kb. ugyanakkora életszínvonalon élek, mint 5-8 éve.
Alacsonyabb életszínvonalon van, mint 5-8 éve.
Sokkal alacsonyabb életszínovalon élek, mint 5-8 éve.
31 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal magasabb lett az eletszinvonalam. De ennek az az egyszerű oka van, hogy 8 éve gyakornokkent dolgoztam ma pedig már 8 év tapasztalattal vagyok szakember.
2022. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Sokkal alacsonyabb életszínvonalon élek, mivel tanár vagyok, a bértáblánkat pedig a 2014-es minimálbérből számolják még az idén is. Az albérletár azóta a háromszorosára nőtt, a lakhatás rezsivel elviszi a nyomorult 200 ezres fizetésem kétharmadát.


Bele sem merek gondolni, hogy egy kezdő tanár 172 ezerből hogyan él meg.

2022. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Amugy lassan aza helyzet áll elő, hogy az emberek 1/3 része minimálbéren, vagy garantált bérminimumért dolgozik


Mivel sajnos sok helyen nem emelik a béreket az utóbbi 2-3 évben, ighy a minimálbér és a garantált bérminimum beéri a fizetésüket.


Amugy most igy jártam én is, az alap bérem január 1.-óta 260 ezer bruttó, ehez jön még néhány tizezernyi még különböző potlékokból.

És igy van az a helyzet hogy alig keresek többet netto 200 ezernél.


A magas megélhetési költségeket nem követi a legtöbb ember fizetése.

Magasak az adók, alacsonyan vannak tartva a bérek.

Igy a többség egyre rosszabul él

Ma már az első lakás megvásárlása is csak álom olyan embereknek akiknek nincs családi háttere.

Még nem is olyna régen(kb 5 éve) 8-10 millióért másfélszobás lakást lehetett venni Budapesten, jelenleg ehez minimum 30 millió kell, miközben a bérek 5 év alatt az inflációt levonva szinte nem is emelkedtek(az átlagos munkából élöknél, nyílván a bankigazgatók stb esetén ezek az állítások nem relevánsak, de a társadalom nagyrésze az átlag bérek alatt keres)

2022. febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Én JNSZ megyében lakok, rengeteget javult pl.: 2014hez képest a helyzet.

2014ben sok dolgozó ember élt elképesztő


2014ben még a falumban 5-6 millióért patika állapotú 100m2es házat lehet venni, amibe csak be kell költözni, olyan jó állapotú, most 2022ben ugyanez 15-20 millió Ft. Nagyon sok fiatal van, nagyon sok beköltöző van, meg sokan vállalnak családot.



Gyári munkások ,bolti eladók, meg sokaknak 5 év alatt duplára emelkedett a fizetése, rokonom 6 éve még 90 nettóért targoncázott 3 műszakban, ma ugyanott 240 nettó. 2014 tájékán még 100 nettó már gazdagnak számított, majdnem minden háznál megy a betonkeverő, sokan újítják házaiakat fel, kerítés csináltatnak, sokan 10-15 éve nem nyúlták a házukhoz és most újítják fel, hatalmas fellendülés van.



Most aki panaszkodik, a 180 nettós fizura az 5 éve még 90et keresett.


Hivatalos statisztika van arról, hogy felénk 2013ben a fizikai munkások átlagbére bruttó 130 ezer Ft, ami nettó 90et jelent kedvezmények nélkül. Gyakorlatilag az ember aki nem állami cégnél dolgozott 60-100 nettó között kapott.

Amikor én középiskola végzős voltam 2015 akkor a MÁVtól jöttek toborozni és elmondták már nettó 100 ezret meg lehet keresni, álomfizu gazdagok leszünk ebből a pénzből.

2022. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
5 éve volt munkahelyem, jelenleg nincs, úgy látom nehezebb is munkát találni.
2022. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!