Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mekkora baleseti...

Szerintetek mekkora baleseti kártérítésre számíthatok?

Figyelt kérdés

1 évvel ezelőtt egy autóbaleset vétlen áldozata voltam. A vétlenségemet a rendőrség és a bíróság is megerősítette. A szemből érkező sofőr minden ok nélkül áttért a sávomba. Elismerte a hibáját. A combcsontom szilánkosra tört. Több, mint 1 év a felépülési idő. A mai napig táppénzen vagyok és sokszor még most is kell bot a járáshoz. Csak rövid távokon tudok közlekedni. Az orvosom szerint még kell 2-3 hónap mire teljesen jó lesz a lábam. 24 éves vagyok, az elmúlt 1 évet szinte bezárva töltöttem az otthonomba a mozgás korlátozottság miatt. Tudom,nyávogásnak hangzik, de elég kellemetlen volt pl, hogy 3 hónapig anyám fürdetett mert nem tudtam bemászni a kádba és szivaccsal segíteni kellett megmosni a hátamat. Van ügyvédem aki biztosítási kártérítésre szakosodott, kérdeztem, már az elején, hogy milyen kártérítésre számíthatok, de azt mondta etikátlan lenne most bármit is mondani. Azt tudom, hogy jó ügyvéd, egy másik rokonomat is képviselte egyszer. 2001-ben egy “egyszerűbb” kartörést szenvedett egy balesetben vétlenül, neki valami 1-1,5 milliót szerzett meg, mint kártérítés. Egy másik ismerősöm 2009-ben pedig szilánkos kartörést szenvedett, megrepedt pár csigolyája, combnyak és fejsérülést is szenvedett. Őt másik ügyvéd képviselte. Nagyjából 2 év volt mire újra munkába tudott állni könyvelőként. Ő 10 millió forintot kapott.


Nekem ha minden jól megy 3 hónap múlva munkába tudok állni. Szóval olyan 15 hónap felépülési idővel kalkulálok. Nem tudom mi lenne a reális összeg. A fentiek értelmében olyan 5-7 millióra tippelnék, viszont ezek 10-20 éves történetek. Ami 2009-ben 10 millió forint volt az most jelenértékre számítva kb 14 milliónak felel meg, tehát ebből kifolyólag én mennyit kaphatok? Az is lehet, hogy 10 milliót?


Ha valaki volt már hasonló helyzetben, vagy valami rokona volt már hasonló helyzetben azt megköszönném ha válaszolna :)



2022. febr. 14. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha fideszes volt, akkor nulla ft.
2022. febr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

"A fentiek értelmében olyan 5-7 millióra tippelnék"

Hát, attól függ milyen biztosítása, vagy milyen jövedelme van annak aki neked ment. Mert ha minimálbérre van bejelentve, elvált, és gyerektartást is fizet két gyerek után, akkor a milliós álmaid egyből füstté váltak, és egy fillért nem tudnak behajtani rajta, ha lesz per egyáltalán...

2022. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Félre értitek. Az a tárgyalás már lefolyt. Tőle 800 ezret kaptam, a biztosító is fizet kártérítést, nem véletlenül fizeti az ember a biztosítást. Ő az aki az autóban keletkezett kárt (totál kár), a gyógykezeléseim árát (gyógytorna, gyógyszerek, eszközök) megtéríti. A biztosító eddig előleg címen adott 700 ezer forintot. A többit akkor fogom megkapni ha meggyógyultam és az állapotom véglegesnek tekinthető.
2022. febr. 15. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!