Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mekkora baleseti kártérítési...

Mekkora baleseti kártérítési összegre számíthatok?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy mekkora kártérítési összegre számíthatok, ha autó balesetet szenvedtem a vétlen utasaként?(a vétkesnek van biztosítója) 20éves lány vagyok!Eszméletemet vesztettem, eppilepsziás rohamom volt,a baleset után 2.napon tértem mahamhoz,műtötték a lábam,a bokámon nem maradt ép szalag,csavarozni kellett az egész bokacsontom, 3hétig voltam kórházban,2hónapig gipszelve volt a jobb kezem és lábam,csigolyatörésem és elmozdulásom volt,fejem beszakadt,varrni kellett,súlyos agyrázkódásom volt!A bokám mai napig nem mozog rendesen!milyen nagyságú összegre számíthatok ha ezeket a sérüléseket szenvedtem??válaszaitok előre is köszönöm!!

2016. szept. 10. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ne vedd szentírásnak, de amennyire tudom a KGFB dologi károkat térít. Pl. a tönkrement ruházatodat.

A sérüléseid és annak járulékos következményei miatt polgári pert indíthatsz. Ügyes ügyvéddel több milliós követelés is összehozható, bénával semmi.

2016. szept. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ez igy van. polgári per
2016. szept. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de azt mondták, hogy mivel 8napon túl gyógyuló sérüléseim vannak,és teljesen vétlen vagyok(mivel utas voltam)magas összeget kaphatok!Ügyvédem a megyénk legjobbja, eddigi ügyeit nem vesztette el sosem! (Meg van az ára is:D)Azért szeretném tudni, hogy valaki jártas-e ilyenekben!? Mennyi pénzre számítsak?
2016. szept. 10. 12:17
 4/16 anonim ***** válasza:
goto 1.
2016. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 szántóvető ***** válasza:
ha az ügyvéded a megye legjobbja akkor tőle kéne megkérdezned mert itt nem sokan vehetik fel vele a versenyt.dolgozol már vagy még tanulsz?
2016. szept. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A KGFB-től egy forintra se
2016. szept. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tőle is meg fogom kérdezni,csak reméltem hogy itt kapok előtte valami választ,hátha volt már ilyen valakinek! Most fejeztem be a tanulmányaim, tolókocsival mentem be vizsgázni!
2016. szept. 10. 14:44
 8/16 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nagyon sajnálom a baleseted, mert ilyet senkinek sem kívánnék.


Ettől függetlenül a hozzáállásod baromi fura:


"Ügyvédem a megyénk legjobbja, eddigi ügyeit nem vesztette el sosem! (Meg van az ára is:D)"


Itt a szövegnél, meg a teli röhögős smiley-nál éreztem, hogy durván valakit meg akarsz fejni, és innentől már az empátia részemről elszáll.


Ilyen ügyeknél komoly pénzeket le lehet akasztani, de, hogy valakit ez motiváljon, egy baleset után, hogy kit mennyire tud megvágni, az azért erősen utal egy jellemre...

2016. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem érdekel mit gondolsz és milyen jellemre vall, 20éves vagyok, és egy 60éves nőszemély gondatlan és szabálytalan előzése miatt majdnem ott haltam meg a helyszínen, úgyhogy igen, le akarok róla minden lehető összeget fejni!Nem mellesleg nem én kezdtem a fenyegtőtzést, ő jelentette ki hogy neki van ismerettsége a rendőrségen, és ha az eddigi baleseteit is megúszta akkor ebből is ki mossák! Na most ezek után igen, minnél több pénzt fizessen!
2016. szept. 10. 17:25
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szívből sajnállak, megértem a dühödet. De, ilyen kijelentést ne tégy más előtt, mert ahogyan te tudod ő mit mondott, ő is megtudhatja ezt. És ilyen viszonyulás a perhez, hátrányodra szolgál. A védelemnek lehetőséget jelent. Az igazságszolgáltatás nem bunkósbot, nem bosszúállás. A bíróság nem veszi jónéven, ha kiderül, hogy erre akarják használni.


Ne várj itt összeget, pláne ne hitelest. Még nagyságrendi becslést sem. Hatalmas különbségek vannak a megítélt összegek között. Nagyon sok körülménytől függenek.


Az ügyvéd dolgot én sem értem. Ésszerű is, de törvényi kötelessége is az ügyfelét mindenről pontosan tájékoztatni, elvárásait figyelembe venni, döntéseit méltányolni. Éppen egy kártérítési perben nem kerül szóba pénzösszeg?


Egyáltalán, ki ellen indítotok pert, azaz kitől vártok kártérítést? Ezügyben is meg kell egyezned az ügyvédeddel.

A biztosítót perlitek? Ha a károkozónak van érvényes felelősségbiztosítása, akkor a biztosító köteles helytállni személyes kártérítés, sérelemdíj tekintetében is. Az más kérdés, hogy a biztosítók jól el vannak látva a témában nagyon gyakorlott jogászokkal, akik nem bólintanak rá minden követelésre. És az is más kérdés, hogyha a szerződés lehetőséget ad rá, akkor megpróbálják a vétkestől részben, vagy egészben visszakapni ezt az összeget, de ez utóbbi már téged nem érint. Nagyobb összeg is remélhető, mint közvetlenül magánembertől, de az erős ellenfél miatt, nagyobbat is lehet veszíteni.

Közvetlenül a magánszemélyt perlitek? Nem biztos, hogy behajtható tőle a megítélt összeg, hiába nagy.

Célt tévesztett alperes esetén pénzt is lehet veszteni, időt is.

És próbálkoztok peren kívüli megegyezéssel? Hivatalosan, nem arra alapozva, hogy milyen összeköttetéseire hivatkozik a másik fél.


Az összeg sokféle jogcímből állhat össze, ezt is egyeztetni kell az ügyvéddel. Tényleg nem értem. Kártérítési per nem úgy van, hogy az ügyvéd megkéri a tisztelt bíróságot, hogy ítéljen meg valamilyen összeget, belátása szerint. Tételesen, bizonyítékokkal, indoklásokkal, pontos elvárt összeget megjelölve indul a per. Nem tudod mennyi?


Nagyon sok összetevőből áll. A kezelésed, gyógyításod miatti, bizonyított kiadások megtérítésétől, a lehetséges rehabilitáció költségéig – ha, nincs más mód, akár külföldi műtét díja is -, tartós probléma esetén életjáradék is lehet. Ezek csak példák. Így, például a megítélt kártérítés, vagy legalábbis része, nem szabadon felhasználható, hanem adott célt szolgáló.

De ezeket orvosi, stb. dokumentumokkal, szakvéleményekkel kell indokolni.

És lehet kérni sérelemdíjat.

Mindezekhez meg kell adni az igényelt összeget. Az nem biztos, hogy teljes mértékig meg is ítélik. De az ügyvédedtől nem csak a kért összegeket kell tudnod, arról is biztos tud tájékoztatást adni, hogy mire mi az esély. Van, hogy „túláraznak”, hogy legalább adott összeg megítélését reméljék. De ebben is van kockázat. Ha a bíróság úgy értékeli, hogy komolytalan, az nem előnyös a felperes számára. De ezt el kell mondania. És adott ismertetések esetén, ha választani kell, neked kell döntened.


És, bár nem tudom miért nem tudod mindezeket az ügyvédedtől, de ha még a tőle kapott tájékoztatást sem tudod kivárni, akkor hogyan lesz a perrel? Ha, pereltek. Időbe telik, míg egyáltalán kitűzik az első tárgyalást. Ha ott elakadás lesz, például adott témában szakértői vélemény kell, valamelyik fél vitatása miatt másik szakértő véleménye kell, akkor neki is fel kell készülnie. Új tárgyalás. És minél nagyobb összegről van szó, az ellenérdekelt nyilván annál több mindennel próbálkozik.

És ha van elsőfokú ítélet, lehet, hogy bármelyik fél fellebbez. És az újabb tárgyalásokat nem következő hétre szokták kitűzni.


És ha megítélnek egy összeget, de a fizetésre köteles nem tesz eleget neki? Akkor jön a végrehajtási eljárás. Az is idő. És ha nem tudják végrehajtani, mert messze nem szedhető be tőle a megítélt összeg?


Szóval ne várj itt hétvégi jogerős ítéletet a válaszolóktól.

2016. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!