Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » OTP / MOL / Richter részvényt...

OTP / MOL / Richter részvényt most érdemes venni szerintetek, vagy a zuhanás még nem ért véget?

Figyelt kérdés

Illetve milyen felületen, hol és hogyan érdemes belföldi részvényt vásárolni? Sajnos még sosem vettem ilyet, csakis állampapírt.


Előre is köszönöm a segítséget.



2022. márc. 1. 23:01
A kérdező szavazást indított:
Igen, érdemes most vásárolni
Nem érdemes, mert még nincs vége a zuhanásnak
7 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is még lehet 1-2 hét az aljáig.


Legjobb szerintem magyarországi TBSZ-t nyitni.

Legolcsóbb a Random Capital.

Ha széleskörűen nemzetközileg akarsz kereskedni, akkor a KBC a jobb.

2022. márc. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én holnap elkezdek vásárolni, de nem lövöm el az összes puskaporom rá.

KBC-t javaslom én is, vagy a Random-ot.

KBC picit drágább, de így is messze messze olcsóbb, mint bármelyik másik konkurens bróker. De ha nem kereskedsz, akkor szinte mindegy is, hogy hol vezeted a számlád.

A TBSZ számla lényegét keresd meg valahol részleteiben, de a lényeg, hogy 5 év után adómentes minden profitod.


Én a KBC-nél vagyok, mert a mobil appja ezerszer jobb, mint a Random-nak és sokszor kereskedek mobilról, így nekem ez fontos szempont volt.

2022. márc. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Az első mondatomhoz: ha van - teszem azt - 10ezer forintod, akkor érdemes porlasztani a rizikód annak függvényében, hogy esés vagy emelkedés fog-e következni. Így ha most betolsz 5ezret, illetve egy esés után még 5-öt, akkor megadtad az esélyét annak, hogy ki ne maradj az emelkedésből - ha esetleg elindul felfelé -, de maradt még tőkéd arra is, hogy lejjebb is vásárolj.


Ezt hívják átlagolós módszernek magyyarul asszem, de a "szakzsargon"t angolul tudom csak, ott DCA (dollar cost average) a neve. De porlaszthatod a rizikód jobban és még kisebb részekben is betolhatod a tőkéd. Vagy ha 5-10 évig rá se akarsz nézni, akkor szerintem mindegy lesz, hogy 5-10%-kal lejjebb, vagy feljebb vetted-e meg és akár be is nyomhatod az egészet. Mindent a saját rizikótűrésed határoz meg. A lényeg, hogy úgy vállalj rizikót, hogy ne kezdj pánikeladásba, ha beszakad még jobban minden.

2022. márc. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Kommenteitek alapján a Random Capital lenne a befutó nálam, mert az olcsóbb, de ebből adódik a következő kérdésem:

Milyen költségek tartoznak egy ilyen TBSZ számlához, vagy bármilyen részvény vásárláshoz?

2022. márc. 2. 10:19
 5/27 A kérdező kommentje:
2 éven belül szeretnék lakást vásárolni, viszont a TBSZ számlához 3 év elteltével érdemes maximum hozzányúlni. Így is megéri ilyen módon megtakarítanom?
2022. márc. 2. 11:32
 6/27 anonim válasza:
78%
A KBC az a K&H Bank brókercége?
2022. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
Ja nem, visszaszívtam.
2022. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A KBC a K&H tulajdonosa kvázi.

Költségek: számlavezetési díj (ez a randomnál nincs, KBC-nél 400Ft). Ezen kívül tranzakciós díjak, kivét díja, stb. ezek ilyen 0.25-0.5% körüli költségek általában. Ha sokat kereskedsz, akkor érdemes ezeket megnézni tüzetesebben, de ha csak átlagolós módszerrel szeretnél X időnként betenni pénzt és venni ezt-azt, akkor nem érdemes ezen sokat feszülni.

Fontos szempont még, hogy befektetővédelemmel rendelkezik-e a cég. A KBC-t nem tudom pontosan melyik biztosító fedezi, de a Random Capital is BEVA tag (100.000€ nagyságig kártalanít, ha a brókercég becsődöl).

2022. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadók! Ahogy nézem a zuhanás abba maradt és minimális visszatérés látható. Szerintetek ez ideiglenes, vagy fog még zakózni ez a három részvény?
2022. márc. 3. 13:13
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni. Technikai analízis alapján lehet, hogy legalább az előző aljakat megnézik az árfolyamok újra (richter 7.000huf alá és OTP 10.000 köré, vagy picit alá). Minden a marko kontextustól függ. De ameddig Te hezitálsz, a piac elmehet melletted. Ezért érdemes porlasztani a kockázatot, ahogy az előzőekben is említettem. Én bedobtam a befektetéseimre szánt összeg 33%-át tegnap. Ha lejjebb megy, akkor adok hozzá még. Ha nem, akkor legközelebb bedobom.
2022. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!