Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri gyűjteni a műanyag...

Megéri gyűjteni a műanyag kupakokat?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy mivel úgyis mindennap megiszok egy flakon vizet, a kupakját elkezdeném egy zsákba gyűjteni, illetve más műanyag kupakokat is. Aztán felajánlanám jótékony célokra, vagy eladnám (nem tudom, hogy magánszemélyként el lehet-e adni a kupakokat) és az összeget odaadnám rászorulónak. Tudom, úgysem nagy összeg, de másnak szerintem nagyon jól jöhet a kis pénz is, és én sem csak kidobom a kupakokat a szemétbe, hanem valami jót is teszek vele, a környezetnek is, meg rászorulóknak is.

2022. márc. 2. 22:25
A kérdező szavazást indított:
megéri
nem éri meg
9 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Régen utánajártak ennek, és egy cikkben összegezték a hasznosságát. 1 kiló kupakért az akkori adatok szerint 20-60 forintot adnak, és 1 kilóhoz nagyjából 300 kupak kell, amit ugye több hét vagy hónap alatt gyűjtesz össze.

Egy kis matek után rögtön kijön, hogy átlag 40 forintért több száz kupakot összegyűjteni teljes mértékben felesleges, mert több időt és energiát emészt fel az egész gyűjtögetés, leszállítás/átadás, mint amit érte kapsz.

Ha valakit/valamit támogatni akarsz, utalj a megfelelő számlaszámra egy reális összeget. 3 perc alatt el tudsz küldeni bármelyik rászorulónak 5 ezer forintot, míg 5 ezer forintnyi saját használatból származó kupakot (200 ezer darab) soha életedben nem gyűjtesz össze.

2022. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

[link]


1 kg kupak az 70 forint. (És akkor a szállítását nem is számoltuk.)

Ez 333 kupakot jelent.


333 víz ára 30ezer forint. 30 ezerből kapnak 70 forintot.

Ha minden kupak helyett 5 Ft-ot odaadsz, az 1500forint 20x annyi.


Inkább minden megvett víz után adjál 5 forintot, sokkal előrébb lesznek, akik gyűjtenek.


Ez a kupak gyűjtés egy borzasztó dolog szerintem. Filléreskedés, ami után az adakozó megveregetheti a saját vállán, hogy milyen rendes ember, a gyűjtőnek meg alamizsnának is kevés.

Annyit ér, mint a Facebookon megosztani egy képek, majdnem semmit.



Végezetül kiszámolót idézném:

[link]

"Először is ne borravalót adjál, mert az otromba dolog. Az adakozásnak akkor van értelme, ha az nagylelkű gesztus és valódi támogatást jelent a rászorulók részére."


Ez se nem nagylelkű, se nem valódi támogatás.

2022. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!