Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató korlátozhatja a...

A munkáltató korlátozhatja a mosdó használatot?

Figyelt kérdés

A héten volt az első munkanapom pénztárosként de teljesen ledöbbentem azon, hogy nem engednek ki csak 6 óra munkaidő után wc-re vagy éppen enni. Nekem nőként szükségem van a mosdóra kb 2 óránként, főleg ha megiszom az ajánlott napi 1,5-2 liter vizet. Első napomon pár óra után felálltam és szóltam, hogy kimegyek mosdóba, mindjárt jövök. Erre az üzletvezető annyit szólt, hogy nem mész sehova, maradj a helyeden. Senki nem volt ott a kasszánál épp, ezért akartam akkor kimenni. Erre én: De igen kimegyek, mert szükségem van a mosdóra

Üzletvezető: Akkor menjél, de nem kell jönni többet, itt nem szaladgálunk wc-re. Így hát el is jöttem aznap azonnali felmondással. Kérdésem az, hogy tényleg vannak ilyen munkahelyek ahol korlátozhatják a wc használatát? Eddig 2 munkahelyem volt de akkor mentem ki wc-re amikor akartam. Szerintem ez egy alapvető szükséglet minden embernek és ezt nem kellene korlátozni sehol. Nyilván nem 20 percekre tűnök el a mosdóban de azért pisilni hadd menjek már ki 😂 Szerintem ez nevetséges, hogy megmondják mikor pisilhet az ember.



2022. márc. 10. 12:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%

Valami jegypenztarrol van szo. Szoval nem bolti kasszazas. Teljesen erthetetlen a munkaltatod. Siman bejelentenem akar az ombudsmannal akar a kormanyablakban.


Nem tudom miert kene hagyni hogy a munkáltató bármit megtegyen.


De mint irtam ha el kell menni wcre akkor el kell mindossze visszaelni nem szabad vele. Kezmosassal egy pisi max 2perc. Nehogy mar ne ferjen bele mondjuk ket orankent tehat osszesen 3x2perc..

2022. márc. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
11-es válaszoló, teljesen igazad van, így kellene működnie minden munkahelyen ennek. Szerintem 2 óránként elmenni wc-re teljesen normális, mindig is ennyi időközönként jártam mosdóba, soha nem volt ebből probléma csak ezen a munkahelyen. Nem facebookozni megyek a mosdóba hanem pisilni ami max 2 perc
2022. márc. 10. 14:49
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért óvatosan ezzel a "rábízom a kasszám a kollegára pár percre" dologgal.


Tesóm Peny-ben dolgozott. Az egyik kollega többször lopott a kasszájaból. Tesómmal akarták megfizetettni. Hiába volt mindenhol bekamerázva.


Én Tescoban voltam diákkoromban sokat. Nálunk is ez volt. 6 óránkent egy mellékhelyiség szünet, se több, se kevesebb. Amikor vegre kijutottam és éppen tettem volna le magam a wc deszkára, na akkor mondták be a hangosbemondóba, hogy azonnal várnak vissza a kasszámba.


Szóval, beiratkoztam az egyetemre. Soha többet kereskedelem. Az állatokkal jobban bánnak, mint a kereskedelemben dolgozókkal (bar lehet, a Tesco a legrosszabb ebből a szempontból is).

2022. márc. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
2-es, hát nemtom, én is 2 óránként járok kb és szintén megiszom a napi másfél-két litert. Szerintem normális.
2022. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Senior Séf ***** válasza:
A rabszolgatörvénybe ez is belefér.
2022. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!