Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató korlátozhatja a...

A munkáltató korlátozhatja a mosdó használatot?

Figyelt kérdés

A héten volt az első munkanapom pénztárosként de teljesen ledöbbentem azon, hogy nem engednek ki csak 6 óra munkaidő után wc-re vagy éppen enni. Nekem nőként szükségem van a mosdóra kb 2 óránként, főleg ha megiszom az ajánlott napi 1,5-2 liter vizet. Első napomon pár óra után felálltam és szóltam, hogy kimegyek mosdóba, mindjárt jövök. Erre az üzletvezető annyit szólt, hogy nem mész sehova, maradj a helyeden. Senki nem volt ott a kasszánál épp, ezért akartam akkor kimenni. Erre én: De igen kimegyek, mert szükségem van a mosdóra

Üzletvezető: Akkor menjél, de nem kell jönni többet, itt nem szaladgálunk wc-re. Így hát el is jöttem aznap azonnali felmondással. Kérdésem az, hogy tényleg vannak ilyen munkahelyek ahol korlátozhatják a wc használatát? Eddig 2 munkahelyem volt de akkor mentem ki wc-re amikor akartam. Szerintem ez egy alapvető szükséglet minden embernek és ezt nem kellene korlátozni sehol. Nyilván nem 20 percekre tűnök el a mosdóban de azért pisilni hadd menjek már ki 😂 Szerintem ez nevetséges, hogy megmondják mikor pisilhet az ember.



2022. márc. 10. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

vótmá ugyanerről kérdés.

Lépni kell.

2022. márc. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

És amúgy hogy gondoltad? Hogy a kasszából csak simán kimész vécére? Oké, hogy épp nincs vásárló, de a kazettát csak úgy otthagyod? Én tuti nem merném, mivan kivesz belőle bárki? Vagy viszed magaddal? Az sem éppen megoldás. A kasszázásra nem véletlenül elég szigorú szabályok vonatkoznak, mind vállalati, mind munkavállalói szinten. De amúgy nem csak kasszásoknál van ilyen. Nem egy meg nem kettő gyárnál, akár sor mellett is így van. Ha kiesik valaki akár csak öt percre, megtöri a termelést. Nem véletlenül van sok helyen, hogy "csengőre lehet menni pisilni". Nyilván ha ilyen helyzet van, akkor azt már munkakezdés előtt tisztázni kell a dolgozókkal.

Amúgy ha 1,5-2 liter víztől (ami ráadásul napi, nem is csak a munkaidőd alatt) 2 óránként mosdóba kell menned, akkor szerintem keress fel egy urulógust, mert ez nem túl egészséges.

2022. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Persze hogy nem teheti meg. A munkáltató ilyen jellegű korlátozasokat nem szabhat. Azt megszabhatja mikor van szuneted, a mt keretein belül de a wczest nem. Mar ha nem elsz vissza vele.
2022. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
milyen boltról van szó?
2022. márc. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Hogyne, ha minden vécézéskor leszámoljátok, lezárjátok a kasszád, akkor mehetsz.
2022. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Egymás mellett van 2 kassza, (jegypénztár) volt egy társam a mellettem lévő kasszában. Simán be lehet zárni kulccsal, amúgy meg nem hiszem el hogy nem lehet ezt megoldani pl úgy hogy mondjuk felváltva megyünk el wc-re a másik pénztárossal és ha nincs vásárló addig úgy is csak ott ül, simán vigyázhat a kasszára addig ő, de mindegy ez nem az én gondom mostmár, az biztos hogy nem jelentkezek többet ilyen helyre.
2022. márc. 10. 14:07
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Bátor vagy, hogy rá mernéd bízni a kasszádat egy másik emberre. Aztán ha nap végén van 50 ezer mínuszod, akkor mivan?
2022. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az Aldi-Lidl-ben meg tudják csinálni...??? Folyamatosan nyitnak-zárnak kasszákat, a vevők számától függően...
2022. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, pont ez a lényeg, hogy nyitják-zárják a kasszákat. Ez lett az ötösben is tanácsolva.
2022. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló: szerintem ennek egy alap dolognak kellene lennie kollégák között, hogy segítjük egymást. Amúgy meg ha kivenne a kasszából ő valamennyi pénzt az látszana a kamerán, tehát nem tudom ki az aki meg merné tenni itt, mert pont minket figyelt az egyik kamera…
2022. márc. 10. 14:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!