Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A posta miért kéri, hogy...

A posta miért kéri, hogy fizessek áfát a Kínából érkező csomagomra?

Figyelt kérdés
Aliexpress-ről rendelek sokszor, ilyen 1000-2000ft-ért apróságokat és az aliexpress oldalán a rendelés összegzésénél már ott van, hogy VAT included, ha pedig megnyitom a dokumentumot a rendelésről, akkor ott részletezve van, hogy mennyi volt a termék+mennyi áfát fizettem, tehát már kifizetem a rendelésnél, a posta viszont mindig küldi az sms-t hogy fizessem be a kezelési költséget+az áfát. Nem azon a plusz párszáz forinton vagyok fennakadva, mert kifizetem ha ki kell, de így minden rendelésnél kétszer fizetem meg az áfát, ami nagyon nem igazságos. Miért teheti meg ezt a posta?

2022. márc. 11. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem nyújtod be a papírokat, amivel igazolod, hogy már fizettèl áfát
2022. márc. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt hova kell beküldeni? Amikor megkapom az sms-t hogy fizessem be az áfát, akkor a link átirányít az online fizetési felületre, ahol nincs semmi ilyen, hogy dokumentum csatolása vagy hasonló. Az is érdekes, hogy ha nyomkövetett a csomagom (China Post Registered Airmail) akkor az Express One futár hozza ki a csomagot és nem kell áfát fizetni. Ők tudják, hogy már ki van fizetve, a Magyar Posta meg nem? Ez nekem olyan furcsa, légyszi világosítsatok fel hogy működik ez mert nem nagyon értek hozzá 😅
2022. márc. 11. 15:59
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Ez most ilyen. Neked kell igazolnod áfás a termék és nem vámköteles. Ráadásul meg kell várnod amíg a partner befizeti az áfáját a postának, ami lehet 2-3 hónap vagy van olyan hogy nem fizeti be.
2022. márc. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te kizárólag a vámkezelési költséget fizeted a postának, nem magát az áfát. És ha sms-t kapsz, akkor még nagy szerencséd is van, mert akkor csak 399.-Ft-ok kell fizetned a a semmiért.

Ha nem hajlandó a posta sms-t vagy e-mailt küldeni (bár a csomagon szerepel mindkettő!!!), akkor kikézbesíti és 799,-Ft-ért veheted át.

Ez a Magyar Posta részéről egy végtelenül szemét lehúzás. (Hiszen a futárcég tudja ingyen vámkezelni, merthogy ez egy ingyenes művelet, csak a posta szerintem annyira tönkre van menve, hogy ezen a sok-sok-sok 399.- és 799.- Ft-on akar életben maradni (többek között))

Úgy tudod kikerülni, hogy nem föltétlenül az AliExpressz által felajánlott legolcsóbb szállítási módot választod ki, hanem a legolcsóbb nyomonkövethető szállítást, mert azt biztos nem a posta fogja kihozni, mert nála nem érhető el a nyomonkövetés.

2022. ápr. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen az infót, szerintem is szemtelenség ez a lehúzás a postától, de velem az áfát is kifizettetik pluszban mindig, pedig már a megrendelésnél benne van az összegzésben hogy VAT included. A posta a 399, vagy ha “nincs kedvük” sms-ben értesíteni akkor a 799 forinton felül még megfizetteti velem a 27%-os áfát is.
2022. ápr. 12. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!