Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem kapok felvilágositást 3...

Nem kapok felvilágositást 3 hete a vámolás alatt lévő csomagomról! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Hazaküldtem Magyarországra egy csomagot, ami már nem az első volt. Eddig soha nem volt semmi probléma sem, mindig hazament, volt, hogy kértek vámnyilatkozatot, ami után pár napra megkapták otthon a csomagot. Most azonban már 3 hete elküldtem a vámnyilatkozatot a vamkezeles@posta.hu emailcimre amiről jött a válasz, hogy megkapták, és azóta semmi. Annyit mondtak kb 2 hete, hogy küldtek egy levelet a cimzettnek, aki az öcsém, viszont ők nem kaptak levelet! Minden nap hivják a postát, de semmi információjuk nincsen a csomagról, csak annyi, hogy " A vámosok azt mondták, hogy elküldték a levelet!"

Elég bosszantó egy eset, mert elég sürgős is lenne már az a csomag, arról nem is beszélve, hogy az értéke se 3000ft. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem segiteni akár ötlettel, akár elérhetőséggel, ahol tudok reklamálni, vagy informálódni a vámosoknál a csomagommal kapcsolatban!


Köszönöm!



2012. aug. 27. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
az Európai Unió területéről érkezett csomagokat, értéküktől függetlenül 20 eruo értékig nem terheli vám, ha ajándék néven van felcímezve akkor azt hiszem 45 euro-ig. Ha az EU-n kívüli helyről jön, akkor viszont mindenképpen vámköteles, ami 15-20 eurotol a csillagos égig terjedhet, plusz, joguk van a vámosoknak, hogy minden csomagot kinyissanak, átvilágítsák, kutyákkal megszagoltassák, stb. Szal ha 3 hete nem tudsz a csomagodról, akkor vagy nem fizetted ki rá a vámot, vagy valami gyanúsat találtak, ilyenkor nem értesítenek, ha nem fizetsz akkor visszaküldik a csomagot. Amúgy meg a csomagokat nem a vámosok kezelik, szal ezzel ne őket zaklasd, ők csak megfejnek, ha küldöd de kézbesíteni nem ők fogják, azt kell kideríteni, hogy melyik csomag küldő cég viszi a csomagot, hova, milyen névre és tőlük kell megkérdezni, hogy tudnak-e a csomagodról.
2012. szept. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, közben megjött a csomag is. Megkapták Augusztus 1-én a csaomagot és a 30. nap Szeptember 1-én járt le, amikor is már az új vámolási törvények vannak életben, és a csomagot meg is kaptam tegnap és természetesen kellett rá vámot fizetni:)


Egyértelmű volt, hogy e miatt húzták el, amivere igazság szerint magasról tojok, de legalább mondhattak volna valamit, hogy nesze h@lyegyerek itt a fél milliós csomagod csak fizetnet kell majd... Fú de rühellem Mo-t...

2012. szept. 6. 18:08
 3/4 anonim válasza:
Ne Magyarországot rühelld, hanem azokat a r*hadékokat akik ilyenné tették!
2012. dec. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
okes, helyesbitek! azt az orszagut ruhellem ahol azok a r@hadek magyarok elnek:)
2012. dec. 6. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!