Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házi készítésű szappan,...

Házi készítésű szappan, illetve pitypang kávé árusításához milyen feltételeknek kell megfelelni?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak gondoltam ki ezt a hobbit, amit ő is szívesen csinálna, csak nem tudom, hogy kell-e hozzá vállalkozás vagy őstermelői és ha kell akkor adózni kell-e, illetve kell-e ezekre valamilyen címke vagy táblázat a tartalmáról.

Piacon és a neten is árulnánk a legideálisabb esetben.



2022. márc. 14. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen, vallalkozas, engedelyek, es minden is kell.
2022. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szatírikus választ. Tekintve, hogy Magyarországról van szó, bármit kinézek a törvényhozásból. Ha belekuláznék a markomba még azután is adózni kéne. És tekintve azt, hogy az ovónőknek is felsőfokú végzettség kell, legitim a kérdésem..
2022. márc. 14. 21:22
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Nagyjából úgy működik a dolog hogy csináltok egy piacelemzést. Aztán költségvetést. Ha érdemes belefogni és megvan otthon minden eszköz a gyártáshoz akkor katasként el tudja kezdeni. Ha online egy két terméket feltesz eladásra mondjuk, jofogás, facebook stb és van rá kereslet én akkor kezdeném el a katázást.
2022. márc. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Katának utána tudsz nézni a neten a gyertyákra meg tudsz címkézővel gyártani használati utasítást, figyelmeztetést, alapanyag infokat stb. De egy sima nyomtatóval is csinálhattok egy kis cetlit amit rá lehet kötbi a gyertya nyakára
2022. márc. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3as, szappant nem arulhat ha az nincs bevizsgalva
2022. márc. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

Ha a kerdezo komolyan gondolna akkor o is a googlebe beirhatta volna hogy szappan bevizsgalas... Itt az elso cikk.


Ennyit nem tudott a kerdezo megtenni, barki azt hiszi hogy az ilyen ceget indit?


[link]

2022. márc. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a gyertyákra gondoltam elsősorban. Azokat nem kell bevizsgáltatni
2022. márc. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hatos, szerinted, ha édesanyám csinálná és árulná, főleg a lokál kisvárosi piacon, vállakozó, nagy bizniszwomen akar lenni? Azért kérdeztem, mert sejtem, hogy itthon a legegyszerűbb dolgokhoz is a legbonyolultabb megoldást kínálja a kormányzat. Ha ennyire felszívtad magad egy nő hobbiján, akkor ne menj utcára se, mert agyvérzést kapsz a sok stressztől...
2022. márc. 15. 08:23
 9/10 A kérdező kommentje:
A többieknek pedig köszönöm a választ! Innen azért már el tudok indulni, mi merre hány méter.
2022. márc. 15. 08:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, tök mindegy, hogy anyukád hol akarja árulni a szappant, akkor is engedélyeztetni kell. A higiéniai termékekre szigorú előírások vonatkoznak, mert azokat mások magukra kenik, szóval egyrészt nem főzhet otthon a konyhában szappant anyukád eladásra, csak speciális csempézett helyiségben (erre is vannak előírások), illetve igen, kell rá engedély, bevizsgálás, enélkül ki sem válthat rá semmilyen adószámot, se magánszsmélyeset, se katásat.


Persze, nekiállhat otthon főzni a konyhában, ha akar, és feketén árulhatja a helyi piacon, de ott le fog bukni előbb-utóbb egy ellenőrzésen, és jó sok pénzre megbüntetik, mert se engedélye nincs szappan rá, se nem adózik.

2022. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!