Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dadáskodnátok tovább egy...

Dadáskodnátok tovább egy olyan embernek, aki nem fizet?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú a történet, a lényege az, hogy áprilisban lesz 1 éve, hogy valakinek dadáskodok, 50%-os kedvezménnyel van nálam, és ígyis ez a közel 1 év alatt 2 hónapnyi pénzt fizetett ki. Válófélben van már lassan 1 éve, megértem, hogy 1 fizetése van, meg elvileg a gyerek után kap valami támogatást, de volt hogy hónapokig nem fizetett semmit, ezt is 2x-re adta ide, és mikor legutóbb adott valamennyit, megigérte, hogy ezentúl minden hónapban fizetni fog ennyit a tartozásába, hogy csökkenjen. Most meg kérni mertem a pénzt, mert megigérte, és nekem is szükségem van rá. Erre azt mondta, hogy másnap nem kell hogy menjek a gyereké, elviszi az apjához másik városba, ő meg dolgozik ezerrel, hogy mindent elő teremtsen. Meg sajnáltatta magát (amit egyébként mindig csinál, nagyon manipulálja az embert érzelmileg), hogy nehéz neki. Csak ezt sokkal durvább megfogalmazással mondta, mint ahogy én ide leírtam.


Most komolyan én lennék szívtelen, amiért közel 1 évig vigyáztam szinte ingyen a gyerekére napi 8-10 órákat és most kérema pénzt, mert elegem lett, hogy nem fizet?


A gyereket tényleg nagyon sajnálom... De inkább a cigit tenné le, mint hogy tőlem "megvonja a fizetést", mert neki sok a tartozása...


Biztos felmerül az emberekben ilyenkor a kérdés, hogy miért vártam eddig... Mert sajnáltam, és hittem abban, hogy van benne annyi emberség, hogy fizetni fog.



2022. márc. 17. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Abbahagynám a dolgot. Elég türelmes voltál. Az idő pénz. A leírások alapján nem utólag derült, hogy pénzt kérsz érte.


Aranyos vagy de ezt nem lehet. Hiába sajnáltatja magát. Más fizető embertől elvette a lehetőséget.

2022. márc. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal abbahagytam volna, ahogy nem fizetett. Szép dolog a jószívűség, de nekem is meg kell élnem. Nekem sem adnak a teszkóban a két szép szememért hitelre kenyeret.
2022. márc. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ahhoz extra hülyének kell lenni, hogy egy évig ingyen dolgozzon valaki.

De persze teljesen legálisan dolgoztál, úgyhogy beadod a közjegyzőnél a fizetési meghagyást és megoldódik.🤦‍♀️

2022. márc. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!