Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mostanában szoktatok adni...

Kései Sirató kérdése:

Mostanában szoktatok adni borravalót a pincérnek, fodrásznak, futárnak, egyéb szolgáltatónak? Most, hogy minden ennyire megdrágult, él még ez a szokás, vagy kihalóban van? Vendéglátósok tapasztalata is érdekel.

Figyelt kérdés
Annyira drága minden, hogy máról holnapra élünk.

2022. márc. 22. 12:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindig adok, legalább 10 %-ot.
Adok, de az utóbbi hónapokban sokkal kevesebbet.
Legfeljebb ha pl. 990,- Ft valami akkor ezret adok, tehát pár forintot felfele kerekítek.
Néha adok, néha nem.
Korábban adtam, de már egyáltalán nem adok borravalót.
Eddig sem adtam és ezután sem. Van fizetésük.
30 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Voltam pincér, futár és más szolgáltató is. Tudom jól, milyen jóformán csak a borravalóból megélni. :)


Most nappalin tanulok, és havi 100 ezer forint az ösztöndíjam, amiből meg kell élnem a hónapban. Nyilván nem fogok étterembe járni ennyiből, meg fodrászhoz is ritkábban megyek már, de ha valami dolog mondjuk nélkülözhetetlen és csak megrendelni tudom, amit futár hoz ki, még így is jattolok. Úgysem rendelek valami gyakran, annyi hogy most 1000 Ft helyett 500 ft-ot adok a futinak. De ha 200 forintot teszek a markába, az is jó! Fél évente járok fodrászhoz, most legutóbb ő is kapott felfele kerekítve 700 fthot.


Sőt, ha suli előtt beszaladok kisboltba, ott is mindig (!) felfele kerekítem a pultosnak (pl. 350 forint a délelőtti kajám, 500-at adok a pultosnak és nem kérek vissza). Itt azért csak ennyi, mert oda gyakran járok, heti 2-3x is.

Büfében ha napi szinten kávét iszok (150 Ft), mindig 200-at adok a csajnak.

2022. márc. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Miért adna bárki is borravalót? Ha a patkány vallalkozó n tud neki normális fizetést adni, akkor zárják be a retkes üzletet / éttermet. Esetleg a villanyszámlájukat ne fizessem ki, ha már arra jártam?
2022. márc. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Két esetben szoktam borravalót adni: akkor, ha kivételesen jó szolgáltatást kaptam (az étel minősége, a személyzet viselkedése) vagy ha rendszeresen járunk egy kisvállalkozó vendéglátóhelyre.


Foodpanda futárnak pl. soha nem adok, mert eleve van kiszállítási díj, meg jóval drágább minden kaja, mintha ugyanabból az étteremből a saját futárral rendelsz.

2022. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Most komolyan azért lettem ronggyá pontozva, mert válaszoltam a kérdésre, illetve leírtam kinél hogyan? Értem én, hogy más nem így szokott, vagy egyáltalán nem, de attól még miért kell így leszavazni? Én se nullázom le az ún. "nullásokat", fordítva bezzeg megy... Mindenkinek szíve joga dönteni, ad-e vagy nem. Én elmeséltem hogyan adok és mennyit, ezzel mi a problémája egyeseknek?


Meséljek az adó helyett az elfogadó feléről is még? ;)

2022. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Adnék, ha tehetném, de ilyen árak mellett nem engedhetem meg magamnak.
2022. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hintalow ***** válasza:
87%
Mivel kb nem használok kèszpènzt, ìgy speciális, fodrászt nem használok, kajafutárnak, ha az appban lehet, akkor szoktam 10% körül, ètteremben is kerekìtett összeget kèrek mindig a terminálba a számlához kèpest, de nem tudom, hogy abból a szemèlyzet lát -e valamit.
2022. márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Jóval kevesebbet jattolok, mint régen, de nem az árak miatt, hanem mert nem használok már kp-t, csak ha muszáj. Futárokat meg szoktam kérdezni, hogy ők kapják-e a jattot, 99%-ban nem, vagy nem is tudok kártyával jattolni, úgyhogy akkor nem adok. Ha kp-vel fizetek, akkor szoktam nekik adni. A masszőrnek mindig kerekítek fölfelé.
2022. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
én sem jattolok már annyit, régen többet jattoltam mert az volt az elvárás hogy kapjon a taxis, a fodrász, de még a tüzépen a targoncás is. Ma már csak étteremben adok minimális jattot illetve a futárnak.
2022. márc. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Etelrendelesnel 200 Forintot szoktunk adni a futarnak.
2022. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!