Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy hónapban mennyit költ egy...

Egy hónapban mennyit költ egy 3 tagú család? (apa, anya, 2 éves gyermek)? Budapesten albérlet, bolt (kaja, ruha, tisztasági szerek).

Figyelt kérdés

2022. márc. 24. 08:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az albérlet olyan 150 ezer, rezsi kb 40, élelmiszer szerintem van bőven 150 ezer, egyebekre meg elmegy egy 40 ezer, tehát kb 400 ezer el fog menni.
2022. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon igény függő. Milyen programokat csinálnak, mit esznek, mennyit autóznak stb.

Szóval albérletre mondjuk elmegy 120+rezsi, ami fixnek tekinthető, a megélhetés meg kb. ugyanannyiból jön ki, mint bárhol máshol az igényeitek mellett.

Mi ketten éltünk meg a havi kiadásainkkal, lakáshitellel, fix megtakarításokkal (ltp, ep, stb.) kb. 400-450 ezer forintból. Hárman sem költünk nagyon többet. Ami mutatkozó többlet kiadás, az nyilván baba holmiból adódik. Cipő, ruha, stb. Kajában, rezsiben, másban nem igazán látszik.

2022. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ez baromira az igényeitektől függ. Mi saját, hitelmentes lakásban élünk, hitelmentes autónk van és simán 500 ezer felett van a havi költésünk. Igaz nem 2 éves a gyerek, csak fél. Nem mindegy, parizeres szendvicset vacsoráztok, vagy rendeltek kaját. Nem mindegy, hogy kinek milyen drága a hobbija. Nem mindegy, hogy milyen szabadidős programokat szerveztek magatoknak. Stb stb stb...
2022. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
400-500 ezer között van nekünk is a kiadás. Az élelmiszerárak tényleg nagyon elszálltak. Hónapról-hónapra is észreveszem a különbséget. 2 3 napos bevásárlás 12-15 ezer forint, ebbe nincs benne a tisztálkodási cikkek, csak élelmiszer némi nasival.
2022. márc. 24. 09:41
 5/16 anonim ***** válasza:

Mi is 400-500 körül költünk, de kajából azért minősegit veszünk, viszont főzök, ami olcsóbb, próbálok változatosan , viszonylag olcsó ételeket is: spenótos lasange, főzelék, sok leves...


Nálunk nincs albérlet , a hitel+rezsi 120 ezer ft + bölcsi 106 ezer havonta (40 ezer lejön belőle- igényeltem támogatást)

2022. márc. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
5-ös. Magánbölcsi? Vagy az állami is fizetős?
2022. márc. 24. 10:23
 7/16 anonim ***** válasza:
Melyik család ? 1.4 de hitelmentes házban élünk és 2 gyerek van nem egy .
2022. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2# Vagyok. Az arányok kedvéért: 40 ezer a lakáshitelünk + 40 körül van általában a rezsi telefonszámlástól, internetestől mindenestől átlagosan. Fizetünk két lakástakarékot, az egészségpénztári számláinkba fejenként 30-30 körül. Tehát a havi fix kiadásunk ilyen szempontból kb. 180 ezer forint. A férjem jár edzeni, az ő bérlete, plusz nekem némi "kényelmi szolgáltatás" (masszázs, kozmetikus, fodrász, vagy aminek éppen szükségét érzem), heti egy gyógytornával kb. olyan 25-25 ezer forint fejenként. A többi kaja, kikapcsolódás, higiéniai cuccok, ruhák (nem vagyunk márka függők), gyerek cuccok, babaúszás, stb. A gyerkőcünknek szerencsére nincs semmi extra igénye (különleges étrend, fejlesztés, akármi). De én hétköznap mindig főzök, hétvégén meg szinte mindig házon kívül vagyunk és akkor általában helyben eszünk is valamit valahol. A férjemnek cégesautója van magánhasználatra is, ami azért a mai világban tetemes könnyebbség, az én autómat ha két havonta egyszer kell teletankolni, akkor már sokat mondtam... Szóval ez a 450 ezer nekünk amolyan kényelmes életszínvonalat biztosít.
2022. márc. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
havi 500k minimum
2022. márc. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
8-as 25 forint kozmetika, fodrász... ugye vidéki városban éltek?
2022. márc. 24. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!