Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan állnál a saját lábadra...

Hogyan állnál a saját lábadra havi 250 ezerből Budapesten?

Figyelt kérdés

Ennyit keresek és hosszú távon nincs esélyem nagy előrelépésre. Azon agyaltam, hogy ha kiveszek egy albit az legalább havi 150K mindennel, bérlet+telefon+net+gyógyszer 40K, étel legalább 60K. Koppra kijövök, de ebben nincs ruha, nincs elromlott laptop, nem tudok félretenni.


Nem lenéző válaszokat szeretnék, köszi!



2020. júl. 13. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Amennyiben egyedül vagy, úgy kénytelen vagy kompromisszumot kötni. Én nem gondolkodnék saját albérleten, mert az ennyi fizetésből a fővárosban luxus, inkább bérelj csak egy szobát. Azzal a lakhatási költséged a 150 ezerről nagyon max 90 ezerre csökken, máris marad 60 ezer forintod. Ezeket ha félreteszed, pár hónap után el tudnál kezdeni egy szakmádhoz kapcsolódó képzést, ami megdobná a fizetésed, és szépen lassan fel tudnád építeni az utad.

2020. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyedül vagyok és nagyon rossz tapasztalataim vannak a társbérlettel. Borzasztóan vágyom/vágynék a magánéletre. Milyen havi jövedelem mellett lehet Budapesten normálisan élnie egy 30-asnak?
2020. júl. 13. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Egzakt számot nem tudok mondani, nem is generálnék feszültséget a leendő válaszolók között, mert mindenkinek más az igénye és csak veszekedést szülne.

Ha neked a kérdésben leírt összegek az igényeid, annyiból kijössz, akkor ha egy 50-essel többet keresnél, már egész jó alapod lenne.

Amennyiben a fizetésed fix és nem találsz más, jobban fizető helyet, valamint ragaszkodsz a saját albérlethez (ezt is meg tudom érteni), akkor nézegess külső kerületekben albérletet, vagy esetleg vidéken, tömegközlekedéssel jól megközelíthető városban, ahol 1-2 évet eltengődve, pénzt félretéve tudod magad fejleszteni.

2020. júl. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
150 alatt is letezik alberlet. Ha 250-et keresel akkor neked luxus a 150-es alberlet, add lejjebb az igenyeidet. Ezt veheted lenezesnek, de ha van eszed akkor elfogadod, hogy ez a realitas.
2020. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ismerőseim azt mondták, hogy ez a reális. Ők ennyiért meg ennél drágábban bérelnek nem túl luxus kis lakásokat. Tervezési szakaszban vagyok, még nem vettem ki semmit. A lenézést a fizetésemre értettem, az értelmes hozzászólásokat megköszönöm!
2020. júl. 13. 21:20
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Igen, 150 (rezisvel) reális PEsten, ettől függetlenül te nem engedheted meg magadnak. Muszáj belátnunk a saját határainkat. Vagy költözz össze még 1 emberrel, vagy költözz ki nagyon a külső részekre. Akkor viszont napi 1,5 óra csak a bejárás oda, és ugyanannyi vissza.

Vagy emeld a fizetésed, de ennyiből saját albérlet nem fog összejönni.

2020. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Vágyik az ember a magányra, de ilyen fizetéssel nem teheti meg (vagy megteheti, de akkor ne panaszkodjon, hogy másra nem jut). Én is vágyom egy 180 nm-es luxus vityillóra medencével és bejáró nővel, meg kertésszel, de sajnos nem tehetem meg. Valamiben meg kell alkudni. Pl. abban, hogy csak szobát bérelsz. Pár évig meghúzod magad, gyűjtögetsz, tanulsz akár, jobban fizető állást találsz, majd reálissá válik a saját lakás/albérlet dolog. Én így állnék a saját lábamra, illetve így is álltam a nettó 150 ezres kezdő béremmel, amiből 50 ment el a szobabérlésre. Ez csak 5 éve volt, ma már biztos lábakon állok Budapest berkeiben.
2020. júl. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es, ugye érzed hogy én nem 180 négyzetméteres luxus vityillóra vágyok? Nekem ez elrugaszkodott példa. De köszönöm a történeted!
2020. júl. 14. 14:52
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Pont azért túloztam, hogy érezd, hogy a vágyak nem mindig találkoznak a lehetőségeinkkel.
2020. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!