Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan próbálsz meg spórolni...

Hogyan próbálsz meg spórolni az egyre növekvő árak miatt? Mi lesz az, amiről esetleg lemondasz?

Figyelt kérdés

Sajnos, brutális áremelkedés várható, amit bizony mindenki pénztárcája nagyon meg fog érezni!

Persze, vannak dolgok, amiről az ember nem mond le! Például, a hobbijáról! Ezzel így vagyok én is!

Amivel spórolni próbálok, az az étkezés! Nagyon gyakran drága fűszereket, drága hozzávalókat kellett megvennrm bizony ételekhez. Ezt már nem teszem!

Ugyan a heti kiló húst továbbra is megeszem, de nem drága fűszerekkel készítem el, hanem minél olcsóbb formában! Írd le kérlek, te hogyan próbálsz meg spórolni!



2022. márc. 29. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem nagyon sporolok ezen, en azt csinaltam hogy fizetes emelest kertem, adtak 3 szazalekot, elmentem interjuzni es kaptam egy jobb helyet ahol most szinte megduplaztam a fizetesem.


Persze, rossz latni hogy elmegyunk vasarolni es a megszokott 10-15000 helyett mostmar tobbszor is 20000 feletti osszegeket fizetunk

2022. márc. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy! Sajnos, nem mindenki meri a jelenlegi helyzetben bevállalni a munkahelyváltást...
2022. márc. 29. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Most költöztünk Belgiumból Magyarországra az elviselhetetlen árak miatt. A férjem villamosmérnök volt, én tanárként dolgoztam, de napról napra éltünk a családdal. Két évvel korábban döntöttünk úgy, hogy Magyarországon fogunk élni és dolgozni. Minden nap tanultunk magyarul, és meg tudtuk valósítani a tervünket. Most itt próbáljuk megoldani az életet, az árak alacsonyak, a közüzemi díjakat (villany, gáz, stb.) könnyen ki tudjuk fizet, a benzin is olcsó, és nagyon sok támogatást kapnak itt a családok, úgyhogy mindenkinek ajánlom az itt életet. Itt senkit nem hagynak az út mellett.
2022. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Jelenleg sehogy. A fizetésünk jó, a költségeink alacsonyak, így még nem érezzük a nagy drágulást.

Arra figyeltünk a lakásvásárlásnál tavaly, hogy inkább kisebb legyen, mint szeretnénk, de cserébe a lakáshitelünk is alacsony legyen.

Ha tényleg drágulás lesz (mármint számunkra érezhető), akkor először kevesebbet rendelünk, többet főzünk majd. Utána lehet jobban megnézem, hogy ár érték arányban mit veszek majd, most inkább a bevált dolgokat szoktam.

Ha nagyon gyenge lesz a forint, akkor lehet átgondoljuk a szokásos nyaralásunkat, és vagy közelebb utazunk, vagy rövidebb időre megyünk, mint általában.

Ha pedig nagyon szakad az ág, akkor vállalunk túlórát. De ez jelenleg nincs tervben, mert igyekszünk inkább több időt tölteni otthon családdal.

2022. márc. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

#3 Hogy ti nem belgák vagytok, és nem külföldiek az is biztos.

Túl jó helyre raktad a vesszőket. Mindet. Egy külföldi, aki idegen nyelvként tanulja a magyart 10 év múlva is elvéti.

És a "senkit nem hagynak az út szélén" kifejezés eléggé árulkodó.

2022. márc. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Még messze az a szint, hogy le kelljen mondanom dolgokról.
2022. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
#5 Egy fordítóval ellenőriztettem, nem volt túl sok hiba az általam írt szövegben. Kijavítottam őket ;-)
2022. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a "belga" kommentet valami Fideszeses beépített ember írhatta.
2022. ápr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én több kisebb dologról lemondtam, mivel már drágának éreztem őket.

1. Ásványvíz 99 Ft-ról felment 149 Ft-ra, vettem otthonra egy vízszűrő kancsót és csap vizet iszok, házi szörppel :) Legalább nem szennyezem a környezetet sem annyira.

2. Monster energiaital, 300-400 Ft körülről felment 700-800 Ft-ra, inkább nem veszem meg.

3. Kóla

4. Nasik

De amúgy annyira nagy lemondással még nem járt

2022. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!