Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pécsen és komlón miért hagyták...

Pécsen és komlón miért hagyták abba a szénbányászatot?

Figyelt kérdés

2022. márc. 31. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem érte meg.
2022. ápr. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
részletezni tudnád, hogy miért nem?
2022. ápr. 2. 01:44
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

A szén, mint energia forrás elavult, túlzottan környezetszennyező a felhasználása.


Amit nem bányásznak ki, az nem szennyezi a levegőt a környezetünkben, az élőhelyünket, nem rombolja az egészségünket.


A korábbi évszázadokban nem volt alternatívája a szénnek, ma már van. Szükséges, elkerülhetetlen rosszként együtt kellett élni vele. Ma már kiváltható a technológia fejlődésével.


Amit még tehetünk a környezetünk megóvása érdekében, az a Födön élő humán populáció egyedei számának a csökkentése a születések számának korlátozásával. Energia előállítására a humán egyedeknek van szüksége e sárgolyón. Sok ember = sok energia szükséglet. És a vica meg a verza.

2022. ápr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a költséged meghaladja a bevételed a bányászat során, akkor nem éri meg! Ezen mit nem értesz kérdező???
2022. ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
"részletezni tudnád, hogy miért nem?" ez volt a kérdés, ami igazából szerintme tök egyértelmű, hogy levágtam, hogy nem volt gazdaságos. Ezt a kérdést azért tettem fel mert kíváncsi voltam mi volt az oka, hogy nem érte meg. Sajnálom de itt te nem tudsz egy kérdést/mondatot értelmezni
2022. ápr. 4. 00:42
 6/9 A kérdező kommentje:
3-as, akkor gyakorlatilag ezért nem volt gazdaságos mert elavult volt a szén mint energiahordozó és gondolom, ez nem csak a rendszerváltáskor volt így, hanem már jóval előtte is, csak a kommunista rendszert "lélegeztető gépen" tartotta ezt az iparágat. Köszönöm a válaszod
2022. ápr. 4. 00:46
 7/9 anonim ***** válasza:

az 50-es -- 80-as években nem az volt a kérdés, hogy gazdaságos-e, hanem nem volt mivel kiváltani az ipar számára szükséges energiaforrást. Aztán fokozatosan kiépültek a gáz és olaj vezetékek, ez is hozzájárult a szén iránti igény csökkenéséhez. Aztán jött a korszerű és egyre biztonságosabb atomerőművek, ahogy a technológia fejlődött.


Most már az atomerőmű is elavult, ahogy a zöld energia forrásokra épülő technológia megjelent.

A szén az újabb és újabb, egyre kevesebb veszély forrást jelentő technológiák elterjedésével még inkább úgy teinthető, mint ami több kárt okoz, mint amennyit megold.

2022. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Így már érthető, köszönöm a választ!
2022. ápr. 4. 21:28
 9/9 anonim válasza:

Lehet hogy azóta már tudod az okát.

Állítólag túl vékony rétegekben volt a szén, tehát nem nagy tömör szénfal, amit egy az egyben kitermeltek, sok kőzetet kellett megmozgatni, hogy a szenet kinyerjék belőle, ezért nem volt gazdaságos. Csak hallottam valahol, nem voltam bányász.

2023. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!