Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben nincs más...

Ilyen esetben nincs más megoldás, mint a táppénz?

Figyelt kérdés
Ne vessetek meg, szerencsére mióta dolgozom, még nem volt ilyenre szükségem, így nem tudom, mi a menete. A lényeg, hogy beutalt a dokim hasi ultrahangra, és délelőttre kaptam időpontot. Viszont én négy órában dolgozom, és mivel másik városba kell mennem, nem érek be időben dolgozni. Mivel gondolom egy hasi uh miatt nem vesznek táppénzre egy napra, nincs más választás, mint a szabadság? Mivel így is alig van szabim, őszintén szólva nem szívesen szórnám el ilyenre. Esetleg más opció nincs?
2022. ápr. 5. 06:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

En tappezre mennek.


Az emberek foleg fiatal korukban nem elnek vele, de ez egy teljesen jogos dolog. Ha beteg vagy vagy valami orvosi godnod van akkor tappenz. Ezert fizetsz olyan magas adot. Benne van az is amit tappenzel vissza kapsz

2022. ápr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elcseréled a műszakodat pl
2022. ápr. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1-es: és ilyen esetben ad egy napra a doki táppénzt? 4 éve vagyok a cégnél, most márciusban voltam először táppénzen, ebben sem vagyok jártas szerencsére.

2-es: irodai adminisztrátor vagyok, egyedüli alkalmazott azon a részen, tehát nincs kivel műszakot cserélnem.

2022. ápr. 5. 06:48
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Igen siman ad. Hanem a haziorvosod ad
2022. ápr. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Off: természetesen elírtam a kérdés címében, nem táppénzre gondoltam hanem szabadságra, hiszen azt nem szeretnék kivenni.
2022. ápr. 5. 06:54
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Akkor megbeszéled a főnökkel, hogy később érsz be
2022. ápr. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
A főnöknek mondd el, hogy mi a helyzet, és majd ő javasol megoldást. Esetleg simán elenged, vagy azt mondja, hogy elenged, de dolgozd le később, vagy fizetetlen, de igazolt napnak tekinti a napodat.
2022. ápr. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért kéne fizetetlen? Simán kapsz a kórházban igazolást az ambuláns megjelenésről, amivel aznapra (vagy akár csak egy részére) jár a betegszabi (nem táppénz). De normális főnöknél megbeszélhető, hogy ha pl egy órát késel, akkor annyival többet maradsz vagy ilyesmi. És akkor a betegszabival sem kell bohóckodni.
2022. ápr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Orvosilag indokolt dolog, simán adnak egy nap táppénzt.

Amúgy még csak április eleje van, mégis hova szórtad el a szabidat, mikor két hónapig a Covid miatt úgyse nagyon lehetett sehova menni, meg az idő is pocsék volt...

2022. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem szórtam el a szabikat, be van osztva egész évre, mindenféle kötelező szabin túl összesen 7 napom maradt, amit be tudok osztani az évre. A többi kötelező, decemberi leállás, stb.
2022. ápr. 5. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!