Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendelni akartam a Philipstől...

Rendelni akartam a Philipstől egy porszívót,de a kártyaszámon kívül kérik a hátoldalon levő,3 számjegyű azonosítót. Szabad megadni?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 10. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azért kérik, mert nem szabad megadni.
2022. ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom bankkártyás fizetéshez kérik, ahhoz a bankkártyaszámra, kártya lejárati dátumra, és a háromjegyű cvc kódra van szükség.


Nyilván ezekkel az adatokkal vissza lehet élni, ezért ezt a fizetést csak megbízható helyen érdemes használni. De nyilván a Philips hivatalos áruháza megbízható hely.

2022. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha valóban a Philipstől rendelsz, akkor meg szabad adni. Ha valami kamuwebshopból, akkor nyilván nem szabad megadni.
2022. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Philips-től én is rendeltem már neten, de nekik sem adom meg a kártya adataimat akkor, ha ők tárolják saját szervereiken. A Philips képes arra, hogy egy banki szolgáltatót, vagy elismert fintech céget bevonjon a fizetési folyamatba.


Én évek óta saját biztonságom érekében kértrem a bankomtól egy virtuális bankkártyát. Fizikailag sehol sem használható fizetésre, csak a rajta szereplő kártyaszám, lejárati idő, és CVV kód emlékeztetőjeként szolgál a plasztik lap.


Kizárólag netes vásárlásokra alkalmas kártya alszámla a folyószámládhoz társítva. Erről netbanki fiókodban akkor és annyit vezetsz át erre a kártya alszámlára, amennyiért éppen vásárolni akarsz a neten.

Minden egyéb időpontban 0 Ft az egyenlege, így bárki is jutna hozzá e kártyád adataihoz, azon nem lesz pénz.

2022. ápr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!