Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy átlagos magánszemélynek...

Zsuzsa1526 kérdése:

Egy átlagos magánszemélynek hány évig kell megőriznie a lakásának a számláit? Fűtés-, villanyszámla, stb. Meg kell őrizni egyátalán?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 11. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell
2022. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
8 ev. De megvaltoztathatjak barmire . Tedd el az osszeset!!
2022. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

#2: Na megnézném azt, aki komolyan megőrzi 8 évig a villanyszámlát...

Én már csak gyűjtögető vagyok, de épp nemrég dobáltam ki a 3 évnél régebbi számlákat...

2022. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Távközlési szolgáltatóknál 1 év, energiaszolgáltatóknál 2 év, más esetekben 5 év a számlaelévülési idő.

De szükségtelen őrizni, ugyanis a számlákon közölnek – változó szövegekkel – egyenleget.

Például: „A jelenlegi számlakibocsátás előtti nyilvántartás folyószámla-egyenlege a számlakibocsátáskor 0 Ft.”, vagy pl. egy 10250 Ft végösszegű számla esetén, azt, hogy „A nyilvántartás szerint a folyószámla egyenlege a számla kibocsátásakor 10250 Ft.” Egyik esetben az aktuális számla fizetendő összegét nem számították bele, a másik esetben, igen.


Kevés számlát kapok papíron, azokat a következő számla érkezéséig őrzöm meg. Ha szerintük, egy adóigazgatási igazolásra is alkalmas hiteles számla egyenlege alapján nincs tartozásom sem, túlfizetésem sem, akkor minek őrizzem az előzőeket. Az elektronikus számlákat meg addig őrzi az adott szolgáltató, ameddig őrzi.


Persze, vannak, akik rögzült szokásként csak a papírt érzik biztonságosnak, ragaszkodnak a hosszútávú őrzésükhöz. Ha nekik ez jelent biztonságot, tegyék.

(Kicsit más, de például itt a Gy.k.-n is nagyon sokan háborogtak, hogy a NAV nem küldött automatikusan gépjárműadó befizetéséhez csekket. Igaz, többféle elektronikus fizetési lehetőség volt, de olvastam olyat is, aki megírta, hogy elektronikusan, iCsekk alkalmazással szokta fizetni a csekket.)

2022. ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Kidobálom mind.
2022. ápr. 12. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!