Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A gaz es a villanyszamlanal...

A gaz es a villanyszamlanal lehet egy honapot csuszni a szamlakkal, vagy ha elobb Jon az else felszolitas, akkor nem lehet? Vagy meg lehet varni a masodik felszolitast es csak utana kapcsoljak ki?

Figyelt kérdés
SOS kene a valasz koszonom, elvesztettem a melomat
2022. jan. 9. 11:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mvm
2022. jan. 9. 11:21
 2/11 A kérdező kommentje:
SOS koszi
2022. jan. 9. 11:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Valaki?
2022. jan. 9. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez van az MVM oldalán:

"Ki- és visszakapcsolási információk

Ügyfeleinket számlalevélben értesítjük a villamosenergia-szolgáltatásért fizetendő összegről. A fizetendő összeget a számla fizetési határidejére kell rendezni. Kérjük, hogy a fizetési határidőre fokozottan figyeljen, mert a késedelmes napok után Társaságunk késedelmi kamatot számol fel, illetve fizetési értesítők kiküldése esetén, annak költsége is felszámításra kerül. (Az aktuális díjakat ide kattintva találja.)


Áramdíj tartozás esetén kikapcsolási értesítő levelet küldünk, amelyben tájékoztatjuk a hátralék összegéről, illetve az összeg pontos befizetési határidejéről.


A befizetés elmaradása esetén, figyelemmel a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény 47.§. (7.) bekezdésben foglaltakra – fizetési határidő eredménytelen elteltét követően 63 nap elteltével élünk a kikapcsolási jogunkkal az adott fizetőszámhoz kapcsolódó szerződés(ek) szerinti felhasználási hely(ek)en.


Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a kikapcsolást végző munkatársak nem fogadhatják el a tartozásának összegét a helyszínen, és nincs jogosultságuk felülbírálni a kikapcsolás megalapozottságát."


[link]

2022. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De gondolom a kikapcsolasi ertesito elott Jon 2 fizetesi felszolitas,

es a kikapcs.ertesito se azt jelenti h azonnal kikapcs,


hanem rajta vam a hatarido es utana 63 nap mulva kapcsoljak ki, szoval meg vam idom. Jol ertem? Irjatok koszi sos

2022. jan. 9. 11:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Jol ertem????
2022. jan. 9. 11:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Vki? Tiszta ideg vagyok
2022. jan. 9. 12:02
 8/11 anonim ***** válasza:

30 napig felszólítást sem küldhetnek.

1 hónap késés számlánál nem számít.

A kikapcsolás több hónap.

2022. jan. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
NAGYON szépen köszönöm,megkönnyebbültem, sokat segítettél, jó ember vagy KÖSZÖNÖM !!! :)
2022. jan. 9. 12:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, az eredeti határidő plusz 63 napig nem kapcsolják ki. A gyakorlatban még ennél is többet várnak.
2022. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!