Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jófogás hirdetésnél üzenetben...

Jófogás hirdetésnél üzenetben kérték a számlaszámomat, hogy utalná a vételárat, és utána elkéri a címem, hogy tudja intézni a szállítást. Ez csak nekem tűnik furcsának?

Figyelt kérdés

Meghirdettem egy menyasszonyi ruhát. Írt a csaj privát üzenetben, megadva az email címét, hogy oda írjak neki, hogy megbeszéljük az árat.

Megírtam neki, majd hamarosan reagált is, hogy bocsi, hogy angolul írok, de azt jobban beszélem. Írta, hogy megfelelő neki az ár, utalná az összeget, írjam meg neki a nevem / számlaszámom / bankom nevét / BIC kódot / email / telefonszámot.

Utalja is az összeget, majd ha megjött a pénz akkor kéri a címem, hogy intézni tudja a csomagfelvételt.

Csak nekem tűnik ez furának? Mármint mindenféle egyezkedés, próba nélkül, elfogadja a terméket, nem kérdez róla semmit, és utalna egyből.

Mennyire biztonságos megadnom neki ezeket az adatokat? Ha csak a bankszámlaszámom kell neki azzal elvileg nem tud visszaélni, vagy igen? Mármint másik vevő esetében is úgyis utalás lenne... csak valahogy sántít nekem picit az egész...

Valakinek valami ötlete? Hagyjam a fenébe?

Köszi előre is a válaszokat :)



2022. ápr. 11. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
8%

A szamlaszamoddal nem tud visszaelni.

A cimeddel sem, de ha nem bízol benne, add meg egy barátod címét, vagy egy csaladtagét, ahol a futár fel tudja venni a csomagot.

2022. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Nigériai csalás, jelezd a jófogásnak
2022. ápr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

A megerzesesed valoszinuleg jo, csalas keszul. Amikor elkuldted az adataidat, akkor kuld egy 'utalasrol' kepernyomentest (nyilvan kamu lesz), es keri a csomag feladasat. Ha szolsz hogy nem jott meg az utalas, valtozatos kifogasokat ir majd, adott esetben olyat is, hogy 'jaj veletlenul tobbet utaltam, legyszi utald vissza a kulonbozetet. Esetleg kitalalja, hogy megse utal, hanem paypal-on kuldi (ezt ugyanis vissza is tudja vonni), vagy WU-n keresztul 'kuld' akar tobb penzt is, csak add mar fel a cuccot.


Siman szakitsd meg vele a kapcsolatot, nem kell magyarazkodni sem.

2022. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A számlaszámmal nem tud visszaélni, de sanszos, hogy arról van szó, amit #3 ír.

Nekem is volt ilyen, menyasszonyi ruhával, csak eBay-en, ahol a rendszeren kívüli emailezés még tiltott is.

Megadhatod neki az adatokat, de semmiképp ne küldd el a ruhát, csak ha már tényleg a számládon van a pénz.

2022. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Minek adjon meg bármilyen adatot??? Tipikus nigériai csaló, kár vele foglalkozni
2022. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, megfogadtam a tanácsot, tiltottam jófogáson, az email-re pedig már nem is reagáltam.

Azóta amúgy nem is írt semmit, szóval, ha valós érdeklődés lett volna, akkor biztos jelentkezett volna.

2022. ápr. 16. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!