Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzed lenne, ha a...

Mennyi pénzed lenne, ha a felesleges, 1-2-szer használt cuccaid árát visszakapnád most?

Figyelt kérdés

Sajnos én is beleesek abba a hibába, hogy megveszek egy műszaki kütyüt, amiről kiderül fél év után, hogy nem használom. Neked mennyi pénzed lenne, ha most azonnal visszakapnád egész életedben felhalmozott nem, vagy 1-2-szer használt, de hamar megunt tárgyaid újkori értékét?

Kicsit pontosítsunk:

- olyan tárgyak, amit megvettél, de mégsem vettél használatba (pl egy ruha, ami tetszett, de aztán fel sem vetted, vagy max 1-szer)

- műszaki cuccok, ami tetszett, de megvétel után próbálgattad, majd igazából egy hét alatt rájöttél, hogy felesleges volt

- egyéb, amit nem használtál sokáig, tehát nem mai szemmel felesleges, hanem sosem volt hasznos, hamar kiderült, hogy semmi értelme nem volt megvenni

- tréningek, online tanfolyamok amire elmentél, de kiderült, marhaság az egész, semmit nem profitálsz belőle

- partnerek, akiknél túlzásokba estél, holott tudtad, hogy nem lesz belőle semmi, de te csak toltad tovább a biciklit

- elbukott kölcsönök ("barát", aki aztán sosem adta vissza)


Én szerintem egy házat össze tudnék belőle hozni, csak az elmúlt évben fél millióra saccolom. Továbbá 1 millió azonnal összejön különösebb gondolkodás nélkül, biztos vagyok benne, hogy tele van az életem ilyen megbúvó elemekkel.



#megtakarítás #felesleges költések
2022. ápr. 13. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán 25e Ft mikor vettem egy elektronikai cikket, amit utána alig használtam. De általában meggondolom mire adom ki a pénzt.
2022. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100-200k, elenyeszo osszeg, nagyon figyelek arrahogy csaka azt vegyem meg amire szuksegem van, gyermekkorom ota mindenemert en kellett megdolgozzak
2022. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Volt pár filléres elektronikai "kütyü" amit megvettem és sosem használtam (távirányítós elosztó). (10 ezer ft)

Aztán amikor még valamennyire játszottam, akkor megvettem elég sok akciós játékot PS4-re, hogy majd ha lesz időm kijátszom őket... na hát a kétharmadát nem hogy nem játszottam ki, de fel se telepítettem soha. (40 ezer ft)

Vettem 2-3 olyan pólót, ami méretben egy icikepicikét kicsi volt, de épp fogyóztam és gondoltam, hogy pár hónap és belefogyok úgyis. Hát nem fogytam bele :D (15 ezer ft)

Egyszer vettem egy olyan cipőt, ami a boltban jó méretűnek tűnt, de aztán egy nap használat alatt véresre törte a sarkamat, így a cipő is véres lett és vissza sem vihettem. (15 ezer ft)

Nemrég vettem elektromos fogkefét és ebben még nem vagyok biztos, hogy hosszú távon megszokom, lehet ebből is kidobott pénz lesz. (20 ezer ft)

2022. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pár tízezret max, mivel nem szoktam ész nélkül vásárolni. Egy-egy kütyü megvásárlása előtt hetekig keresgélek, olvasgatok, stb. Így nagyon ritka az, hogy ne használnám.
2022. ápr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából 200e Forintra tippelek én is. Összességében nem számottevő, pedig nem mondanám, hogy különösebben odafigyelek erre.
2022. ápr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
200-300 ezer forintra tippelnék összesen szerintem egész életemben max. Elég skót vagyok, mindig megfontolom mire költsek, de azért rászaladok erre-arra.
2022. ápr. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BeefEater ***** válasza:
100e, egy elbukott kölcsönből amit a behajtónak sem sikerült visszaszereznie.
2022. ápr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!